Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Prečo si ja a všetci, ktorých mám rada vyberáme ľudí, ktorí s nami zaobchádzajú ako by sme boli nikto? Prečo prijímame lásku, o ktorej si myslíme, že si ju zaslúžime?

Byť osamelá je ťažké. Nikto nechce tráviť čas sám, takže sa radšej uspokojíš s niekým, o kom vieš, že si ťa nezaslúži. Nie je to správne, ani fér, ale myslíš si, že ak budeš spať sama, budeš nešťastná. Ale je to práve naopak, pretože ak si s niekým v posteli, kto si ťa nezaslúži, si nešťastná a osamelá ešte viac.

Držíš sa niekoho, pretože držať sa ho je vždy jednoduchšie, než ho opustiť. Musela by si začať znovu dôverovať niekomu, kto bude mať rád na tebe tie veci, ktoré ty na sebe nenávidíš, musela by si otvoriť srdce niekomu s možnosťou, že môže zostať zlomené. Avšak držať sa človeka, ktorý ti nedáva lásku, ktorú si zaslúžiš bolí viac než to.

Ja som sa rozhodla! Radšej budem single, než by som mala byť s niekým, kto si ma nezaslúži. Radšej budem osamelá, ako by som mala byť  priateľkou niekoho, pri kom sa cítim menejcenná, ako v skutočnosti som. Zaslúžim si niekoho, kto nebude spochybňovať moju cenu, niekoho, kto mi nedá nikdy pocítiť, že som v zlej starostlivosti. Zaslúžim si byť niečia prvá myšlienka, nie druhá. Som hodná viac než len neskorého nočného telefonátu, alebo správy, pretože sa v tej chvíli cítiš osamelý.

Dúfam, že si osamelý, pretože si ma nechal a urobil si to pre seba a ja sa už nechcem cítiť kvôli tomu mizerne. Zaslúžim si nájsť chlapa, ktorý bude chcieť tráviť čas so mnou vo dne, aj v noci. Niekoho, kto zdvihne hocikedy telefón počas dňa a zavolá mi jednoducho len preto, že chce počuť môj hlas, vďaka ktorému sa mu rozžiari deň.

Zaslúžim si niekoho, kto chce rásť so mnou, kto si uvedomuje, že život je nepredvídateľný a je ochotný bojovať  za akúkoľvek odlišnosť, ktorá sa naskytne. Človeka, ktorý si uvedomí, že nie som jedna z tých žien, ktoré s ním zaobchádzali zle a oddelí ma od nich. Človeka, ktorý mi pripomenie, že nie je ako moji bývalí a že nie je dôvod, prečo by som si to mala niekedy o ňom myslieť.
bun-forest-girl-pinterest-Favim.com-3686309foto: tumblr

Môj čas je vzácny, preto nechcem, aby ho niekto bral ako samozrejmosť. Nepotrebujem muža, aby mi ukázal, ktorým smerom sa má uberať môj život. Mám dobrú prácu, skvelých priateľov a veľa príležitostí ako tráviť čas, takže sa nechcem usadiť len preto, že si myslím, že muž je chýbajúci kúsok môjho puzzle. Čím viac času som strácala túžbou po niekom, kto ma nechce, tým viac som sa prestala tešiť z každého okamihu v mojom živote, ale uvedomila som si, že musím žiť.

Nehľadám niekoho, kto si spraví čiarku za ďalšou „ulovenou obeťou“, takýmto chlapom sa chcem vyhýbať na míle ďaleko, vďaka minulej skúsenosti. Chcem intelektuálne rozhovory uprostred noci, chcem koncerty, výlety a všetko medzi tým. Nechcem byť len ženou, ktorej zavoláš uprostred noci, pretože si sám.

Zaslúžim si niekoho, kto bude do mňa blázon so všetkými mojimi zlozvykmi, či už je to moja nedochvíľnosť, tvrdohlavosť alebo nerozhodnosť pri výbere filmu, ktorý si pozrieme, či zlozvyk odosielať príliš veľa správ, pretože môj mozog ide na plné obrátky, alebo neresť vypiť ďalší pohár vína, hoci by som si ho už nemala dať.

Prestala som sa ospravedlňovať za to, aká som. Som taká, aká som. Nepotrebujem muža, aby som sa cítila celá. Nepotrebujem niekoho, aby som sa cítila cenná. Viem, že sebaláska je dôležitá a viem, že sa môžem mať rada. Nehovorím, že sa neteším na deň, kedy nájdem muža, s ktorým si vychutnám túto cestu životom. Znamená to len, že som prehodnotila prioritu, prestať čakať niekoho na vedľajšej koľaji, kto nie je ochotný posunúť ma na hlavnú koľaj.

Som dievča, ktorá sa nevzdáva, miluje nad mieru svojich možností, bojuje za rozprávku so šťastným koncom, aj keď sa jej ostatní snažia dokázať, že neexistuje. Nie som pripravená vzdať sa tejto myšlienky a hoci moja rozprávka nebude ako každá iná, budem na ňu trpezlivo čakať.

Byť single je oveľa lepšia varianta, než byť druhá najlepšia. Viem, čo si zaslúžim a verím, že jedného dňa to nájdem.

cover foto: napoleonfour.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating