Ak ideš behať, je asi úplne bežné, že si so sebou berieš aj slúchadlá a počas behu počúvaš hudbu. Máš tak pocit, že ti čas ide rýchlejšie a pri počúvaní svojich obľúbených skladieb máš aj lepšiu náladu. Portál Daily Mail zverejnil vyhlásenia vedcov o tom, že hudba navyše dokáže zvýšiť aj tvoj výkon.

Profesor Costas Karageorghis, ktorý je expertom na psychológiu hudby, prišiel s tvrdením, že hudba dokáže zvýšiť tvoj výkon počas behania. Je jasné, že vďaka hudbe nebudeme menej vyčerpané či zadýchané, ale budeme mať pocit, že sme menej unavené a budeme tak vládať pokračovať a odbehnúť viac, než by sme čakali.

Ideálne tempo na behanie je, ak máš tep medzi 130 a 140 za minútu. Profesor odhalil úzku súvislosť medzi týmto tempom a typom hudby, ktorú si zvolíš. V spolupráci s ďalšími profesionálmi tak vytvoril ideálnu skladbu na behanie „Run With Me“, ktorá ti pomôže udržať správny tep, vďaka čomu budeš môcť podať lepší výkon.

Najlepšia skladba na behanie podľa vedcov

Túto skladbu vytvoril pre športovú udalosť AIR:RUN, kedy ju pustil bežcom, aby zvýšil ich výkon a náladu. A ako táto skladba vznikala? Ak ťa to zaujíma, pozri si toto zaujímavé video, kde sa dozvieš všetky podrobnosti. Aké pesničky zvykneš počúvať ty počas behania? Zaradíš aj túto do svojho playlistu?

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.