unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoznali ste niekedy ženu, ktorá bola úplne v pohode? Vzťahy brala ako zábavu a z ničoho si nerobila moc veľkú hlavu? Bola to silná, nezávislá žena, ktorá v živote žiadneho chlapa nepotrebovala… Proste si vystačila sama. Muži to len komplikujú.


Nechcela vzťah, pretože sa práve sústredila na kariéru. Bola skeptická a drzá. Nikdy ničoho neľutovala, pretože vedela, že v danej chvíli to tak chcela, hovorila a robila si čo chcela. Zdalo sa ako by nemala city, žiadne záväzky voči iným, žiadne výčitky svedomia … skrátka nič čo by jej bránilo byť sama sebou. Ženy, ktoré takéto neboli ju brali ako svoj vzor, ​​pretože pre nich bola symbolom sily, žena, ktorá dokáže byť absolútne nepredvídateľná a dokonalá.

pexels.com


Muži o nej tvrdili, že je to bezcitná mrcha, ktorá sa snaží vyrovnať mužom. Správala sa ako oni a to ich desilo, pretože každý deň ukazovala, že vie byť rovnako dobrá ako oni.

Čo keď vám poviem, že je to všetko len maska ?

Je to krehká dievčina, ktorá túži po tej pravej a jedinej láske na celý život. Doma sa pozerá na romantické filmy a seriály, číta romány a je pri tom zmrzlinu. Keď chce tak plače, trebárs aj bez dôvodu. V noci nespí a premýšľa si posledný rozhovor s ním a tlčie sa do hlavy za každé jedno slovo. Preplače celé noci, a napriek tomu všetko dokáže ráno vstať a byť dokonalá.

unsplash.com


Nenosí každá z nás občas takú masku? Neusmievame sa vo chvíli, kedy by sme najradšej kričali a plakali? Nesnažíme sa ukryť naše pocity pod pokrievku?


Nemôžeme dovoliť, aby niekto vedel, že sme zraniteľné, pretože razom je z nás terč. Je to len šupka, ktorá nás chráni pred pocitmi, pred nami samotnými. Bojíme sa lásky, nie pretože nedokážeme žiť vo vzťahu, ako občas tvrdíme, ale pretože sa bojíme. Bojíme sa ďalšej bolesti, ktorú by nám to mohlo priniesť, bojíme sa začať opäť veriť.


Keď takú ženu stretnete, neverte jej jej masku.

Niekde vo vnútri sa skrýva krehká dievčina.

Nenechajme sa zmiasť touto maskou.

Hľadajme v ľuďoch viac

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating