Hovorí sa, že muž dospieva oveľa neskôr ako žena. Aj to môže byť dôvod, prečo si niektorí hľadajú od seba staršiu partnerku. Jednoducho sa im páči, že má viac rozumu než oni. Chlap akosi od pradávna potreboval po svojom boku niekoho, kto by ho vedel viesť a ukázať mu správny smer. A ako to už v spoločnosti chodí, očakáva sa, že čím je človek starší, tým lepšie to má v hlave „upratané“. 

Pre tieto znamenia to platí obzvlášť. Vyhľadávajú dámu, ktorá bude vekovo staršia. Na mladšiu sa ani nepozrú.

Lev

Muž narodený v tomto znamení má v tom jasno. Pre dlhodobý vzťah chce niekoho vyspelého, ktorý si už čo to prežil a presne vie, čo od života chce. Preto si hľadá ženy v prvom rade staršie.

Pokiaľ sa rozhodne Lev do zväzku a žiadny krátky flirt, očakáva, že jeho polovička bude vysporiadaná a tie „tínedžerské“ chvíľky sú už za ňou. Je názoru, že vekom človek dospieva a stane sa z neho skutočne plnohodnotný jedinec.

Priťahujú ho také, ktoré sú nezávislé, milujú sa také, aké sú a nehanbia sa za svoj vek. Sebavedomé žienky sú veľké afrodiziakum a ťažko im odoláva.

Kozorožec

Aj pánovi Kozorožcovi je viac pochuti staršia partnerka. Pretože málokedy sa s mužmi zahráva a je ochotná presne pomenovať to, čo si želá. Je ľahšie sa s ňou priamo rozprávať o zámeroch či túžbach ako s mladšou.

Má viac skúseností so životom, randením a vzťahmi vo všeobecnosti, vďaka čomu sa od nej môže veľa naučiť. To Kozorožca nesmierne priťahuje a je to pre neho atraktívne.

Pri takejto žene sa cíti, že detským časom je už nadobro koniec a konečne sa môže vydať dospeláckou cestou bez hier a naťahovania. Vidí, že takýto vzťah má perspektívu pokračovať dlhšie ako jeden rok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.