Princ Harry

Princ Harry to konečne dokázal! Vydavateľ britského denníka The Mirror sa podľa BBC ospravedlnil anglickému princovi za nezákonné zhromažďovanie informácií. To ešte však nie je všetko, pretože súd v tejto veci stále prebieha. 

Po celom svete je známe, že princ Harry predtým, ako spoznal Meghan Markle, viedol iný život, ako zvyšok kráľovskej rodiny. Rád chodil na párty a miloval ženy, ktoré často striedal. Spôsobil vtedy niekoľko škandálov.

Ešte väčšieho sa však dopustil spoločne s manželkou, keď natočili seriálovú minisériu na Netflixe, kde popísali údajnú desivú pravdu o ich živote na kráľovskom dvore. Princ Harry ešte prilial olej do ohňa, keď napísal knihu „Spare“. Napriek všetkému bol však pozvaný na korunováciu svojho otca, kde prišiel sám a po ceremoniáli rýchlo zdúchol.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Duchess of Sussex (@meghanmarkle__duchess)

Princ Harry vyhráva súd

Jeho meno sa však omieľa opäť, pretože aktuálne prebieha súdny proces na Najvyššom súde, ktorý trvá až 7 mesiacov. Princ a iní podľa BBC zažalovali britské médiá za nelegálne zhromažďovanie informácií.

Novinári z novín Daily Mirror, Sunday Mirror a The People údajne využívali súkromných detektívov, aby získavali nezákonné informácie o Harrym. Jeho telefón údajne odpočúvali ešte v roku 2019. Vraj existujú aj dôkazy, že reportéri a fotografi používali rôzne techniky na sledovanie jeho bývalej priateľky Chelsy Davy.

Princ od spoločností žiada odškodné. Už v stredu sa mu denník Mirror Group Newspapers verejne ospravedlnil. Trvá však na tom, že vinu nemožno pripisovať vedúcim pracovníkom, pretože podľa neho novinári úmyselne zatajili nezákonnú činnosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Prince Harry (@harrydukesussex_)

Vojvoda zo Sussexu bude osobne svedčiť už v júni, čo znamená, že bude prvým starším členom kráľovskej rodiny v modernej dobe, ktorý sa postaví pred súd a bude podrobený krížovému výsluchu.

Zdroj: BBC

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News