unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáš.

Nie je to ten určený genetický kód a zhodná krvná skupina. Priateľstvo funguje na diametrálne odlišnej báze. Skutočnosť, že z miliónov ľudí dokážeš nájsť práve toho šialeného idiota, ktorý s tebou bude robiť každú jednu sprostosť počnúc odpoveďou: „To je naozaj zlý nápad, poďme do toho,“ je naozaj vzácna. Ak to nájdeš, si víťaz.

Každý pochopiteľne vníma priateľstvo subjektívne. Niekto zastáva tvrdenie, že najlepší priatelia ste vtedy, ak všetok svoj čas trávite spoločne 24/7 nonstop. Iní naopak tvrdia, že ozajstný najlepší priateľ je ten, s ktorým sa aj po rokoch vzájomnej absencie stretnete a máte si stále čo povedať. Pre upresnenie, priateľstvo je, ako sa hovorí, z každého rožku trošku. Keď sa nad tým poriadne zamyslíš, uvidíš to.

Nie, naozaj nemusíš byť s niekým 24/7, aby ste si dokázali, že ste najlepší priatelia. Vieš čo znamená „ponorková choroba?“ Ak nie, googli. Vopred ti však oznamujem, že z výsledku nebudeš príliš nadšená. Skrátka, ver tomu, že tento syndróm je jedna z vecí, ktoré by si veľmi nerada zažila v praxi. Čo sa týka druhého „osvedčeného“ tvrdenia, rovnako ako nemusíš byť s niekým každučkú sekundu, nie je potrebné ani vypariť sa z povrchu zemského, aby si zistila, na čom si a nemusíte byť ani aktívnymi členkami spolku Hunger Games, aby ste zistili, čo ste ochotné za seba obetovať.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

To už by ste predsa dávno mali vedieť aj bez toho.

Čo sa týka mojej najlepšej priateľky, povedzme to takto. Zapredala by ma aj za kocku marlenky. Neskôr by sa vrátila a vykšeftovala by ma späť lebo by zistila, že predsa len som o niečo dôležitejšia ako poondiata orechová kocka, ale na toto vzácne zistenie by prišla až po tom, čo ju skonzumuje. Niekedy ďakujem Bohu, že nie som tá, čo ju živí, lebo by som skrachovala hneď v pondelok (pondelkom by som začala).

Čo sa týka definície našej spoločnej existencie, mám akútne nutkanie hneď zo začiatku podotknúť, že fráza „všetko s rozumom“ u náš výsostne nenašla svoje uplatnenie. Akože vôbec, nič z toho. A pre ten rozum to platí dvakrát. Chápeš, pre istotu. Či už ide o šialené jazdy mimo mesta, kedy len zapípa správa o 23:47 so stručnou informáciou: „Obliekaj sa ideme von,“ alebo veľkou srandou, ktorá končí redukciou môjho tela, konkrétne som bola dočasne ľahšia o 2 rebrá. Práve to je dôvodom jemného znepokojenia, ktoré väčšinou vyústi silnou potrebou kúpiť aspoň 5 metrov bublinkovej fólie zakaždým, keď príde a vylezie z nej niečo ako „mám pre teba prekvapenie.“

Odvážim sa však tvrdiť za nás obe, že aj napriek faktu, že nie sme úplne normálne, prakticky sa vymykáme akejkoľvek predstave o normálnosti, dokonca aj tým, čo sú skresané už na úplné minimum, užívame si to. Po určitej dobe poznám každé jej gesto, pohyb, viem presne čo chce povedať, hádam ešte aj skôr, ako to zistí ona sama. Toho dôkazom je, že niekedy povieme presne identickú vec úplne naraz. Prvých 150-krát to bola sranda, teraz je to už trochu desivé. Pointou však je, že vo vážnych situáciách sa na ňu môžem stopercentne spoľahnúť.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Najlepší priateľ je totiž niekto, kto ti dovolí vyletieť do výšin a ponoriť sa do najtajnejších túžob a fantázii, no zároveň ťa akosi zázračne drží nohami pevne na zemi.

Stará sa o teba (i keď niekedy by sme si mohli odpustiť zopár rodičovských pravidiel ako napríklad, môžeš prestať piť tú studenú vodu, keď kašleš a pod.) Je tvojím zrkadlom. Ukazuje ti predovšetkým to, čo od iných nechceš počuť, pretože vie, že od nej to vezmeš, aj keď ti to je nadmieru nepríjemné. Chce pre teba len to najlepšie a preto, keď vidí, že sa strmhlav rútiš doprostred kolosálnej hlúposti, povie ti to po lopate.

Ja osobne by som nemenila môj blonďavý hurikán za nič na svete (mohla som ju na dovolenke vymeniť za ťavu ale viem, že by som sa pre ňu aj tak vrátila, aspoň by sme si boli kvit za tú marlenku).

Pokiaľ máš svoju spriaznenú dušu, stráž si ju ako oko v hlave pretože ona robí to isté, aj keď ti to tak občas nepríde.

Aj keď ťa raz za čas premkne pocit, že ťa nedoceňuje, ver, že pre toho človeka si to najlepšie a najsilnejšie stvorenie. Dáva ti to najavo v detailoch. Neprehliadaj ich. Ak takého človeka stále len hľadáš, nezúfaj. Je dosť možné, že naňho narazíš v centre preplnenej ulice a ani si to neuvedomíš. Buď však najlepšou verziou seba samej. Nepredkladaj ľuďom niekoho, s kým by si sama nevydržala. Predsa, priateľstvo je o dávaní aj braní a je veľmi dôležité. Niekedy je to to jediné na čo sa môžeš spoľahnúť. Je to tvoja rodina.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife