Rozchod

Rozchod je veľmi ťažkou životnou situáciou, ktorou si asi prejde väčšina žien. Je však pri ňom veľmi ľahké podľahnúť emóciám. Niekedy máš v sebe hnev alebo plač, ktorý musíš dať von. Pravdou ale je, že musíš mať premyslené, ako to chceš spraviť. Na čo si treba dať pozor?

Myslieť totiž musíš aj na opačný koniec – nielen to, ako to urobiť, ale aj na to, čomu sa rozhodne vyhnúť. A na nasledujúce 3 situácie ťa obzvlášť upozorníme. Sú to veci, ktoré radšej nerob, veci sa len zhoršia a ty sa zbytočne ponížiš.

Dramatické scény

Ak sa v tebe nahromadili negatívne pocity a práve v danej chvíli si sa rozhodla, že mu dáš kopačky, dramatickým scénam sa zrejme nevyhneš. No ak si vopred vedela, do čoho ideš, mala by si myslieť na to, že určite nechceš vyvolať drámu. Snaž sa o rozumný rozhovor, nenechaj sa vytočiť, nezvyšuj svoj hlas, ovládaj svoje emócie.

Žiarlivosť vo vzťahu
zdroj: Pexels/Keira Burton

Chceš to predsa ukončiť rýchlo a bezbolestne, no nie? Buď tá, ktorá má situáciu pevne v rukách a nedovoľ, aby sa zmenila na bojisko.

Obviňovanie

Aby si sa vyhla zbytočnému boju, nezačínaj s tým, koho je to vina. A aj keby ju hádzal na teba, buď tá múdrejšia a radšej mlč. Je to len dôkaz toho, že robíš správnu vec, ak ťa chce on zo všetkého viniť.

No v prvom rade, ak si ty tá, ktorá sa chce rozísť, neubližuj svojmu budúcemu ex tým, že si to celé odnesie – za všetko môžu vždy dvaja. Priznaj si aj svoje chyby a daj mu najavo, že si si toho vedomá. Nie si tínedžerka, ktorá zlomí mužovi srdce a ešte ho bude presviedčať o tom, že on je ten zlý.

Hádka s partnerom
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Rozchod bez falošných výhovoriek

Ak je rozchod s partnerom to, o čom si presvedčená a máš na to svoje dôvody, nevymýšľaj si falošné. Je to trápne a úbohé, ak mu budeš klamať a vyhovárať sa na niečo, čo nie je voči nemu fér. Maj svedomie a hovor pravdu. Najhoršie, čo môže byť, sú tie otrepané frázy typu: „Nie som pre teba dosť dobrá. Nie je to tvoj vina. Zaslúžiš si lepšiu. Nie, nemám iného ... „

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating