Vzťahy sa končia. Je to prirodzené. Každá dvojica spolu nemôže byť až do konca života. Buďme realistky. Ľudia, ktorí sa milujú sa rozchádzajú, a ľudia, ktorí sa nemilujú sú spolu len zo zvyku.

Prvý týždeň rozchodu je najťažší. Zviera ti žalúdok a ty premýšľaš ako to máš zvládnuť žiť bez neho. Už ho neuvidíš každý deň, už ti nenapíše, nezavolá, už spolu nepôjdete do kina, a tie jeho bozky ti budú chýbať viac ako on. Asi si ho milovala viac ako on teba. Bojuješ sama so sebou aby si mu nezavolala. Neopýtala sa jeho priateľov ako sa má a vymazala si ho zo života. O mesiac na tom budeš lepšie, ale momentálne sa cítiš akoby ti niekto vytrhol srdce z hrude. Možno práve tieto 3 tipy ti pomôžu v prekonávaní rozchodu:

1. Nájdi si hobby

Začni cvičiť, chodiť na jógu alebo pilates. Začni behať, vyčisti si hlavu a snaž sa minulosť hodiť za hlavu. Vždy si chcela maľovať, ale nenabrala si odvahu? Chcela si sa naučiť variť a piecť, ale nemala si na to čas? Rozchod je skvelou príležitosťou na to, aby si si ten čas našla. Investuj ho do seba. Obklopuj sa ľuďmi, ktorí ťa podporia v hľadaní samej seba. Po rozchode sa cítiš byť stratená, ale možno práve správne hobby ti pomôže nájsť správnu cestu. Dodá ti energiu a endorfíny šťastia, ktoré potrebuješ. Ak budeš robiť to čo ťa baví a napĺňa, nebudeš mať čas myslieť na rozchod a nevydarený vzťah.

 

2. Vymaž všetky spoločné fotky, smsky, správy

Odpútaj sa od neho. Už netvoríte pár, a prezeranie spoločných fotiek a správ ti nijako nepomôže. Môžeš trpieť skľučujúcou predstavou, že tvoj život sa bez neho skončil a už nikdy nebudeš žiadneho milovať tak ako jeho. No na druhej strane sa zamysli nad tým, či bol skutočne tým pravým pre teba. Rozišiel sa s tebou, zlomil ti srdce a ty sa preňho trápiš? Zaslúži si takýto chlap tvoje slzy? Život ide ďalej. Napíš si zoznam všetkých jeho negatívnych vlastností, všetkých hádok a chýb, ktoré vo vašom vzťahu nastali. Vždy, keď budeš mať neznesiteľný pocit, že ti chýba prečítaj si tento zoznam. V tej chvíli si uvedomíš, že ti je bez neho lepšie.

3. Urob zmenu

Chcela si vždy zmeniť účes? Teraz je ten správny čas. Chcela si zmeniť šatník, skúsiť nosiť iba elegantné oblečenie a vyhodiť všetky staršie kúsky, ktoré si už nikdy neoblečieš? Urob to. Urob si poriadok v skrini, v byte a vo svojom vnútri. Porozmýšľaj nad tým, čo by si chcela a choď si za tým. Nikto ti nebráni v tom, aby si bola šťastná a spokojná, iba ty sama. Zbav sa predsudkov, ktoré máš a prekonaj strach, ktorý ťa zväzuje. O desať rokov nebudeš ľutovať veci, ktoré si urobila, ale tie, ktoré si neurobila a mohla si.

Toto boli 3 tipy na to, ako prekonať rozchod. Snaž sa netrápiť tým, čo bolo a posunúť sa vpred. Rozchody sú náročné bez ohľadu na to, ako dlho vzťah trval. Neponáhľaj sa hneď do nového vzťahu, daj si čas zotaviť sa z predchádzajúceho a myslieť aj sama na seba. Venovať sa svojim záľubám a kamarátkam. Rob to, čo ťa robí šťastnou a tvoj život neberie nový smer.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.