Photo by Soroush Karimi from Unsplash

Máš chuť so všetkým skoncovať, nechceš mať pri sebe nikoho a jediné, čo chceš robiť, je plakať. Na hrudi cítiš tlak, pretože máš pocit, že ti puká srdce. Tvoj život sa z minúty na minútu obrátil naruby a ty si nedokážeš predstaviť, čo bez neho budeš robiť.

Už ho viac neuvidíš, keď sa budeš vedľa neho prebúdzať. Už nebudeš počuť jeho hlas, keď mu zavoláš. Už ťa neprekvapí raňajkami do postele ani kávou, keď sa vrátiš po náročnom dni domov. Zrazu ostalo akési ticho a prázdno. Ako máš zvládnuť to, že už nie je vedľa teba?

Prestaň na neho myslieť

V prvom rade by si mala prestať na neho myslieť. Áno, je to posledná vec, ktorú teraz túžiš počuť, ale je to tak. Čím skôr sa z neho spamätáš, tým to bude jednoduchšie. Pre teba, ale aj pre tvoje okolie. Nechcú viac vidieť, ako sa trápiš a pritom ti nedokážu nijak pomôcť. Toto musíš urobiť ty sama. Jediné, čo môžeš urobiť, je zdôveriť sa svojim najbližším priateľom, ktorí ťa trochu rozveselia.

Vypusti svoje emócie

Ak chceš kričať, krič. Ak chceš plakať, plač. V žiadnom prípade ale neostaň ticho a nedus v sebe emócie. Daj ich von a uvidíš, že ti to naozaj pomôže. Zrazu pocítiš, ako by z teba opadla ťažoba, bude sa ti ľahšie dýchať, konečne budeš môcť spávať.

Čo oči nevidia…

Ak ťa bolí srdce pri pohľade na vaše spoločné fotografie, pokojne ich zo sociálnych sietí odstráň. Ale nevymaž ich úplne, daj si ich do jedného priečinka. Keď bude po všetkom a ty sa budeš cítiť lepšie, môžeš si zaspomínať na to, ako vám bolo spolu fajn. Teraz by ti to ale zbytočne jatrilo rany. Takže keď na neho nebudeš myslieť, nebudeš ho mať na očiach, rýchlejšie sa z neho spamätáš.

Nájdi si rozptýlenie

Aby si na neho prestala myslieť, musíš sa zamestnať niečím iným. Nájdi si koníček, ktorý si dlho odkladala, pretože si na neho nemala čas. Začni napríklad čítať, choď sa prejsť do prírody. Jednoducho musíš niečo robiť, nemôžeš sa len doma ľutovať a čakať, kým to prejde. Samé od seba to neprejde, musíš tomu trochu dopomôcť.

Čas na zmenu

Keď si žena zmení účes, hovorí sa, že je za tým iný chlap. Alebo že je práve po rozchode. Neboj sa podstúpiť zmenu, na ktorú si doteraz nemala odvahu. Tým, že necháš svoje staré ja za sebou, dáš svetu jasne najavo, že si tu nová a pripravená ísť ďalej.

Akceptuj samu seba

Teraz si myslíš, že už nikdy nebudeš môcť byť šťastná. To je ale veľký omyl! Nezožieraj sa negatívnymi myšlienkami, mala by si sa zamerať na to dobré a uvidíš, že všetko sa zmení k lepšiemu. V prvom rade by si mala akceptovať samu seba, pretože len v prípade, že sa máš rada, ťa môže milovať aj niekto iný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating