Instagram/couple

Pamätáš si na tú časť Priateľov, kedy si Rachel chcela dať s Rossom prestávku? Celý zvyšok seriálu sa tak niesol v otázke, či to znamenalo iba pauzu alebo šlo o rozchod. Nedeje sa to však len vo filmoch a seriáloch, aj v skutočnom živote môže slovo „prestávka“ vo vzťahu poriadne zamiešať karty. Čo sa za ním vlastne skrýva?

A existuje vôbec niečo ako prestávka v láske? Veď my žijeme v reálnom svete, tu si nemôžeme stlačiť pauzu ako na ovládači od televízora, aby sme sa po chvíli k nemu mohli vrátiť, ako by sa nič nestalo. Dej bude pokračovať tam, kde skončil, no vo vzťahu to nie je možné.

Nedá sa tváriť, že sa nič nestalo a že neubehol nejaký čas od posledného bozku. Nedajú sa zavrieť oči pred tým, že nastal nejaký problém, ktorý ostal visieť vo vzduchu a prestávka ho mala zamaskovať. To sa jednoducho nedá.

Niektorí ľudia radi použijú argument, že prestávka môže byť ich skúškou. Že si obaja oddýchnu od seba a zistia, či si vzájomne chýbajú a či chcú byť stále a vážne spolu.

Haló?! Ak niekoho skutočne milujeme, nechceme ho stratiť ani na jeden deň, nie to na niekoľko týždňov. Ak niekto zastáva tento názor, potom len skrýva fakt, že nemiluje a nemá odvahu rozísť sa tak, ako by sa malo.

Možno si myslí, že slovo „prestávka“ bude bolieť menej a za ten čas, čo bude trvať, sa od seba obaja tak vzdialia, že nebude musieť riešiť nepríjemný rozhovor o rozchode a všetko, čo by po ňom mohlo nasledovať. Lenže to nie je správne riešenie, a už vôbec to nie je fér voči druhej osobe, ktorá by mala vedieť, o čo v skutočnosti ide.

Áno, sú situácie, kedy máme pocit, že si od partnera musíme oddýchnuť, no stačí sa zbaliť na víkend preč, ísť s kamoškou na dovolenku alebo si rozdeliť rozvrh tak, aby sme mali viac času iba pre seba.

„Prestávka“, v ktorej počuť jasné kopačky, nie je riešením žiadneho problému. Je len zúfalým výkrikom, ktorý naznačuje, že takto ďalej fungovať nechceme.

Pravdou totiž je, že len veľmi malé percento vzťahov sa dá späť dokopy po tom, čo si nejaké odlúčenie zažili a i v tom prípade ním budú obaja poznačení. Preto si vždy, keď ti niečo podobné napadne polož otázku: Naozaj chcem, aby sme sa po prestávke dali znova dokopy? Alebo by som bola radšej, ak by sme to ukončili? Potom budeš vedieť, akým pravým menom svoje rozhodnutie nazvať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating