prestáva milovať

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Láska má vo vzťahu rôzne podoby a každý pár si zakladá na niečom inom. Je to v úplnom poriadku. Žiaden zväzok nie je totižto najdokonalejším a nezaobíde sa ani bez tých najmenších škriepok. Iné je už však, ak jeden z partnerov prestáva milovať.

Možno sa v tomto momente pýtaš, ako to zistiť. Nie je to až tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Mnoho ti napovie aj tvoje vnútro a teda intuícia, ktorá je u nás žien naozaj akýmsi šiestym zmyslom.

Kedy teda prestáva muž milovať?

Okrem nej však existujú i ďalšie znaky, či prejavy toho, že tvoj partner už k tebe necíti takú lásku ako kedysi. Skutočnosť, že sa vytráca ti môže dávať najavo aj týmito najčastejšími spôsobmi.

Milovať znamená komunikovať a porozumieť

Ako komunikácia, tak i vzájomné porozumenie sú neodmysliteľnou súčasťou každého partnerstva. Tichú domácnosť pozná z nás asi každá z nás, no ak je až príliš častá, neveští to nič dobré. Navyše, ak vnímaš, že tvoj partner sa s tebou odmieta rozprávať o čomkoľvek a porozumieť ti tak ako tomu bolo kedysi, buď taktiež na pozore.

V prípade, že by si sa chcela o zdravej komunikácii vo vzťahu dozvedieť o niečo viac, nájdeš to v tomto našom článku.

Pár, ktorý čaká rozchod
zdroj: Pexels/Samet Korkmaz

Vzájomná intimita je v úzadí

Aj taký bozk, objatie, či pohladenie dokážu o láske k tomu druhému povedať mnoho. Avšak, ak vzájomná intimita chýba aj vo vašej spálni, to už nie je veľmi dobrým znakom. Všetky spomenuté sú pre dobre fungujúci vzťah nesmierne dôležité. Ak ti ich partner nedopraje, skús sa zamyslieť nad tým, z akého dôvodu sa to deje.

Voľný čas trávi každý osamote

Azda niet tej, ktorá by sa netešila na spoločný večer so svojou polovičkou. Či už po ťažkom dni v práci alebo týždni, stále dobre padne, ak sa máme komu vyrozprávať alebo len tak cítiť jeho prítomnosť. Samozrejme, že každý z partnerov má vo vzťahu právo aj na výbeh so svojimi kamarátmi, no pokiaľ sa to deje často a na úkor spoločných chvíľ, nebude to v poriadku.

Rozchod
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Každý vzťah prechádza rôznymi fázami a obdobiami, a niekedy sa môže stať, že nás začne brať ako samozrejmosť. To môže byť frustrujúce a bolestivé, ale je dôležité si uvedomiť, že to nemusí byť nezvratné a takto bude vyzerať celý váš vzťah. V našom predošlom článku nájdeš návod, ako s tým bojovať.

Iste vieš, že lži vo vzťahu môžu mať vážne následky, no niektoré môžu viesť až k rozchodu. Existuje 5 základných vecí, o ktorých by si nemala svojmu partnerovi nikdy klamať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating