Unsplash/Joshua Rondeau

Chceš byť v živote naozaj šťastná a úspešná? Tak si to prestaň kaziť ty sama svojimi myšlienkami. My ženy sa často podceňujeme a veríme veciam, ktoré nás obmedzujú v tom, aby sme dosahovali lepšie výsledky. 

Preto by si mala prestať veriť nasledovným 10 veciam. Určite si už niektoré z nich neraz vypustila zo svojich úst, prípadne si ich počula od niekoho z tvojho okolia. Ide o úplné mýty, ktoré podkopávajú naše sebavedomie, no ak im konečne prestaneš prikladať taký dôraz, uvidíš, že tvoj život sa začne meniť k lepšiemu.

„Nemám čas.“

Najčastejšia výhovorka, ktorú používame všetci. Nemáme čas na vzdelávanie sa, na svoje záľuby a dokonca ani na to, aby sme sa venovali svojim blízkym. Prestaň sa hlúpo vyhovárať a ten čas si jednoducho vytvor. Tráv ho menej na sociálnych sieťach a ušetrené hodiny venuj niečomu zmysluplnejšiemu.

„Nezvládnem to.“

Ak si niečo takéto povieš hneď na začiatku, tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa tak aj stane. Prečo si neveríš hneď od začiatku? Aj keď ide o niečo náročnejšie, dôveruj si a ver tomu, že sa ti to podarí. O to väčšiu radosť potom budeš mať z daného úspechu.

„Nezaslúžim si to.“

Ak nás v živote postihne niečo pekné, hneď máme tendenciu spochybňovať to a hovoriť, že si to nezaslúžime. A kto iný by si to zaslúžil, keď nie ty? Pokorne prijmi všetko pekné, čo sa ti v živote stane a buď za to vďačná.

„Nie som dosť dobrá na to, aby…“

Opäť ďalšie spochybňovanie. Prečo si myslíš, že nie si dosť dobrá na to, aby si niečo urobila? Všetci máme rovnaké možnosti a príležitosti pustiť sa do niečoho nového. Ak si nebudeš veriť, dáš len ostatným ľuďom vyššiu šancu dosiahnuť ich úspech. Myslíš si, že oni si tiež hovoria takéto veci?

„Ostatní sa mi za to budú smiať.“

Prestaň sa obávať zlyhania a toho, čo si budú myslieť alebo hovoriť ostatní ľudia. Choď za tým, čo chceš. Samozrejme, že príde kritika a možno aj posmešky, ale je to len preto, že ti nedoprajú. Závidia ti to, že si sa odhodlala a nevzdala sa. Je ľahšie niekoho kritizovať ako sa postaviť na vlastné nohy a tiež niečo urobiť.

„Musím zobrať aj prácu, ktorá ma nerobí šťastnou.“

Ako študenti pracujeme na brigádach, kde dostávame málo peňazí za veľa roboty. Prečo to ale robíš aj po škole? Nikde nie je napísané, že musíš ostať v práci, ktorá ťa nebaví a nenapĺňa. Ak si v nej len pre peniaze, z dlhodobého hľadiska to nie je dobré pre tvoje psychické zdravie a pohodu.

„Už je neskoro, aby som začala…“

Chceš sa naučiť cudzí jazyk? Rada by si začala s novým koníčkom? Tak nečakaj a pusti sa do toho ihneď. Drž sa hesla, že radšej neskoro ako nikdy. Nezáleží na tom, koľko máš rokov, vždy je správny čas začať. Dôležité je, aby ťa dané činnosti bavili a napĺňali.

„Ak budem úspešná, ostatní ma nebudú mať radi.“

Nejde o to, či ťa budú mať radi alebo nie. Ide skôr o to, že ti budú závidieť a nedoprajú ti tvoj úspech. A ak niekoho takého vo svojom živote máš, nepotrebuješ ho tam. Ľudia, ktorí ťa majú radi, ti úspech doprajú a budú sa tešiť spolu s tebou.

„Musím robiť veci tak, ako sa patrí, nemôžem ich urobiť inak.“

Neboj sa vytŕčať z davu a robiť veci inak, než ich robia všetci ostatní. Len tak môžeš nájsť inú cestu, ako sa dostať k svojmu vytúženému úspechu. Kašli na to, čo si budú myslieť.

„Život je ťažký a nespravodlivý.“

Život bude ťažký len dovtedy, kým tomu budeš ty sama veriť. Načo si chceš zbytočne strpčovať pekné dni? Radšej si povedz, že život ti ponúka množstvo príležitostí a možností, ktorých sa treba chopiť. A uvidíš, že šťastie potom bude na dosah.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife