Instagram/igmeular.minhapaz, Unsplash/Amandine Lerbscher

Pevne veríme, že knihu Tajomstvo (The Secret) od Rhondy Byrne ti predstavovať nemusíme. Možno si ju čítala už dávnejšie, prípadne si videla film, keďže je aj sfilmovaná. Ak si ju čítala už pred niekoľkými rokmi, teraz je ten správny čas si ju opäť pripomenúť.

Všade okolo nás panuje beznádej, negativita, stres a bezmocnosť. Tým, že sme neustále obklopené negativitou, nemôžeme ani očakávať, že sa nám bude dariť a budeme sa cítiť dobre. Pamätáš si, o čom kniha Tajomstvo je? Dovoľ mi, aby som ti pripomenula tri základné životné lekcie a ponaučenia, ktoré si po prečítaní môžeš vziať a aplikovať do svojho života.

V skratke povedané, život je o zákone príťažlivosti. Naše myšlienky majú oveľa väčšiu silu, než si vôbec dokážeš predstaviť. To, na čo myslíš, ovplyvní tvoj život.

Do života si pritiahneš to, na čo myslíš

Ak niečo chceš v živote dosiahnuť, musíš na to myslieť. V žiadnom prípade nemysli negatívne. Ak by si chcela mať viac peňazí, nemôžeš si hovoriť, že „ja nikdy nebudem mať peniaze“. V takomto prípade by si ich naozaj nemala, pretože by si si pritiahla to, že ich mať nebudeš. Namiesto toho si povedz, že na účte budeš mať toľko, koľko by si chcela.

Musíš si svoje sny vizualizovať. Aj z toho dôvodu je bežné robiť si nástenku snov alebo vízií. Čím viac budeš mať na očiach to, čo chceš v živote dosiahnuť, tým častejšie na to budeš myslieť. Do tvojho živote to príde tým pádom rýchlejšie.

Svoj život môžeš zmeniť vďaka myšlienkam

Musíš veriť tomu, že dosiahneš všetko, čo si zaumieniš. V živote často zlyhávame len preto, že si dostatočne nedôverujeme a príliš skoro sa vzdáme myšlienky na lepší život. Svoj život môžeš začať meniť hneď teraz, po prečítaní týchto riadkov. Stačí, ak začneš myslieť viac na pozitívne vecí a na to, čo by si chcela dosiahnuť,

Zameraj sa napríklad aj na to, ako chceš, aby si sa cítila. Vizualizuj si, že si zdravá a dokážeš sa bez problémov hýbať. Predstavuj si svoj život taký, aký by si chcela mať o týždeň, mesiac či rok.

Negatívne myšlienky ti prinesú viac negativity

Do života si pritiahneme to, na čo najčastejšie myslíme. Ak ťa počas pandémie všetko hnevá a cítiš sa beznádejne, tvoje myšlienky sú neustále negatívne. Negatívne myšlienky však priťahujú ešte viac negativity do tvojho života, a tak sa ocitáš v bludnom kruhu, z ktorého je ale cesta von. Musíš začať myslieť pozitívnejšie.

Hľadaj aspoň kúsok dobra vo všetkom, čo sa deje. Aj keď zúri pandémia, buď vďačná za to, že tvoji rodičia žijú, že im môžeš zavolať alebo že máš čas venovať sa sebe.

Možno to pre teba bude zo začiatku náročné a hlavne zvláštne, no musíš vydržať a uvidíš, že výsledok sa dostaví. Možno rýchlejšie, než by si čakala. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife