Smutná žena sa opiera o stenu

Niektoré veci v živote sú také, že sa s nimi rada podelíš aj s ostatnými. No potom sú tu tie osobnejšie, ktoré by si si rada nechala pre seba a nevidíš dôvod na to, aby si ich vysvetľovala iným ľuďom. A už vôbec sa za ne nemusíš ospravedlňovať, aj keď si ostatní možno myslia presný opak.

Vybrali sme 7 vecí v živote, ktoré nemusíš nikomu vysvetľovať. Je len tvoje rozhodnutie, že si ich tak urobila, ostatným to môže byť úplne ukradnuté. Nenechaj sa teda rozladiť a už vôbec im nedovoľ, aby v tebe rozvinuli myšlienky, že im niečo dlžíš.

Svoje názory

Každý človek má právo na svoj názor, či už ide o politiku, náboženstvo alebo spoločenské udalosti. Nemusíš nikomu vysvetľovať, prečo si dané veci myslíš, ale rovnako by si nemala nikomu vnucovať svoj názor. Ak si niekto myslí niečo iné ako ty, rešpektuj to.

Životné hodnoty

Nikomu nemusíš hovoriť o tom, ako máš usporiadané svoje hodnoty a hodnotový rebríček. Kým pre niekoho je najdôležitejšia rodina a deti, pre teba to môže byť zdravie či kariéra. Pokiaľ si spokojná s tým, ako to máš, je to úplne v poriadku.

ako si vybrať tetovanie
zdroj: Unsplash/Annie Spratt

Priority

Pre každého je dôležitejšie niečo iné, preto to nie je ani horšie ani lepšie. Neospravedlňuj sa za to, že sa tvoje priority líšia. Náš život je príliš krátky na to, aby si robila niečo, čo nechceš a čo pre teba nie je dôležité.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife