Photo by Ayo Ogunseinde from Unsplash

Nemému ani vlastná mater nerozumie. Aj ty si túto vetu počúvala ešte ako dieťa? Skrýva sa v nej veľká pravda, pretože ak niečo od niekoho chceš, musíš to jednoducho povedať. Málokedy sa stane, že ten druhý na to príde aj bez slov.

A deje sa to hlavne vo vzťahoch. Ty máš určitú predstavu, ako by si chcela, aby sa tvoj priateľ správal. Keď sa to ale nedeje, začneš byť podráždená, nahnevaná, smutná a ver či nie, on nebude chápať, čo sa deje. Samozrejme, existujú aj takí chlapi, ktorí ženám rozumejú a vedia sa dovtípiť, no takých je naozaj veľmi málo.

Prestaň konečne mlčať a začni hovoriť. O všetkom. Čo sa ti páči, čo sa ti nepáči a čo by si chcela. Komunikácia je vo vzťahu naozaj kľúčová a ak nepovieš, čo chceš, nemôžeš čakať, že to dostaneš.

Normálne si ho posaď pred seba (alebo choďte spolu na večeru, choďte na prechádzku) a hovor. Možno to pre neho bude trochu šok a bude mať pocit, že mu chceš rozkazovať alebo mu niečo zakazovať. Mali by ste si vyjasniť, že ide o úplne prirodzenú vec. Navrhni mu, aby aj on povedal, ak je s niečím nespokojný.

Dôležité je, aby ste sa nezačali jeden na druhého urážať a hnevať sa. Ak budete pracovať na tom, čo tomu druhému prekáža, ste na dobrej ceste k tomu, aby vám to spolu vydržalo naozaj dlho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating