Žena dáva mužovi bozk na hlavu
Unsplash/Alena Plotnikova

Kiežby to bolo jednoduché tak, ako v tých knihách, ktoré nám čítali mamy, keď sme boli malé dievčatká. Aj my sme chceli byť princezné, ktoré nájdu svojho princa, bez veľkých problémov sa do seba zamilujú a budú žiť krásny život za štebotu vtákov. Škoda len, že v realite stretneš viac tých vtákov, než princov. A to je ešte pekné pomenovanie, však? Problémom je, že práve kvôli nim si prestala veriť v lásku.

Niekedy ich ani nemusíš stretnúť veľa. Občas sa stane, že spoznáš len jedného. Toho, ktorý si ukradne tvoje srdce tak, ako sa to žiadnemu inému ešte nepodarilo. A ty mu ho rada necháš. Máš pocit, že si ako v sne a všetky tvoje želania o dokonalom mužovi sa naplnili. No tvár, na ktorú si sa pozerala s láskou, sa zrazu zmenila na tvár, ktorú by si najradšej nikdy nestretla.

On je dôvodom, prečo si prestala veriť v lásku

Aj keď si mu svoje city venovala úprimne, on si to zrejme prestal vážiť. Už ťa viac neľúbi. A dal ti to najavo spôsobom, ktorý ťa zlomil. Prišlo to nečakane a ty si nevedela, ako sa s tým vysporiadať. Bol to taký šok pre tvoju dušu, že ti vôbec uvedomiť si jeho stratu trvalo dlhé mesiace. Takú bolesť si necítila ani vtedy, keď si si zlomila nohu. A kus z tejto bolesti v tebe stále žije. Ona je príčinou toho, že sa tvoje srdce pre istotu úplne uzavrelo.

Radšej si k sebe nechceš pustiť nikoho, než by si mala zažiť opäť to sklamanie. Hnev, smútok, zmätok. Zo ženy, ktorá prekypovala emóciami, sa stala žena, ktorá je chladná. Tá, ktorá tvrdí, že už viac neverí. Jeden jej ublížil, ďalší ju len namotávali, hrali sa s ňou, boli zlí. Nemáš dôkaz, že láska vie byť krásna, tak prečo by si aj mala opäť veriť, však?

Ak ti zlí muži pokazili všetko, v čo si verila, musíš si zapamätať len jednu vec. Oni lásku nedefinujú. Oni nie sú všetci. A niekde tam vonku je muž, ktorý ťa presvedčí, že sa oplatí dať mu šancu. On zmaže z tvojej duše všetky zlé skúsenosti a tvoje rany zahojí. Vďaka nemu zistíš, že niekedy musíš prejsť peklom skôr, než sa dostaneš do vysnívaného neba. Prestať veriť v lásku, je akoby si sama seba odsúdila na život v smútku so zámkom na srdci.

Keď od neho nevložíš kľúč do rúk toho, ktorý sa k nemu priblížil, nikdy nezistíš, aké to je mať opačnú skúsenosť, než si mala doteraz.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating