godandman.com

Predtým, než sa zamiluješ do niekoho iného, zamiluj sa do seba. Spoznaj svoje potreby, vnímaj, tvor si názory, zažívaj. Niekedy mám pocit, že veľa z nás sa bezhlavo vrhá do vzťahov, ktoré nám neskôr aj tak skrachujú. Neskôr sa čudujeme, prečo. Je to však vo veľa prípadoch veľmi jednoduché: nezaľúbili sme sa najskôr do seba. Ja nemyslím tú egoistickú lásku. Myslím tú, pri ktorej vieme, akú máme hodnotu. Pri ktorej vieme, čo je dobré pre nás. Pri ktorej vieme, kedy je čas odísť. 

Niekedy sme vo vzťahoch povrchní, máme pocit, že sme ešte vlastne veľa nezažili vecí, ktoré by sme mali „pretrpieť“ sami. Potom sa chceme rozchádzať, aby sme stihli všetky tieto veci. Nemôžeme sa čudovať, že sme vyčerpaní, skáčeme zo vzťahu do vzťahu, spoznávame, zabúdame, pálime mosty, podvádzame, sme nešťastní.

Najskôr sa zamiluj do seba. Do svojho života, do ľudí, ktorí ho tvoria. Miluj, cestuj, cháp, uč sa. Ži. Potrebuješ sa najskôr zamilovať do seba, aby si úprimne mohla milovať niekoho iného.

godandman.com

,,Viem, že toto všetko budú len príbehy. A z našich obrázkov sa stanú staré fotky. A všetci sa staneme niekoho otcom alebo mamou. Ale práve teraz tieto momenty nie sú príbehmi. Deje sa to. Som tu. A pozerám sa všetko. A vidím ho. Ten moment, keď vieš, že nie si smutným príbehom. Si nažive.“

Zamiluj sa do svojej tváre. Zamiluj sa do svojho života. Zamiluj sa do nočnej oblohy, do kníh, do dobrých filmov. Uvedom si, že nie každý bude v tvojom živote navždy, no ty si tu na to, aby si každému, kto si zaslúži, odovzdala len to najlepšie.

pexels.com

Správaj sa tak, aby od teba ľudia odchádzali šťastní a lepší.

Miluj sa. Miluj svoju osobu. Miluj to, čo hovoríš, to čo robíš. 

Jedine tak môžeš úprimne milovať iného bez toho, aby si si niečo vyčítala, aby si sa ponižovala alebo vyvyšovala. Jedine tak mu zo seba dáš to najlepšie a uvedomíš si, čo chceš a pre čo žiješ.

Buď dobrou ženou. Hodnotnou. 

Predtým, než sa zamiluješ do niekoho iného, zamiluj sa do seba.

A na koniec, moja drahá, pre teba, moje obľúbené, o tebe:

„Bola krásna, ale nie ako tie dievčatá v časopisoch. Bola krásna pre spôsob, akým myslela. Bola krásna pre tú iskru v jej očiach, keď rozprávala o niečom, čo milovala. Bola krásna pre jej schopnosť vyčariť druhým úsmev na tvári, aj keď ona bola smutná. Nie, nebola krásna pre niečo tak dočasné ako jej vzhľad. Bola krásna hlboko, vo vnútri jej duše.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating