Pexels/Olenka Sergienko

Ani sme sa nenazdali a už sa blížime ku koncu druhého týždňa nového roka. Na začiatku si určite z každej strany počúvala o predsavzatiach, no sama si si žiadne nedala? Či už na ne neveríš alebo poznáš samú seba a vieš, že by si to po pár týždňoch vzdala, máme pre teba 2 rady, vďaka ktorým môže byť aj tvoj rok oveľa lepší. Skús si nastaviť myseľ takto!

Neber ich ako úlohu, ale ako cestu k cieľu

Predsavzatia zlyhávajú práve preto, že ich často ľudia berú ako úlohu, ktorú musia splniť a ak sa im to nedarí, spadajú do negatívnych myšlienok. Aj keď je ich cieľom niečo dobré, tá cesta k nemu ich začne trápiť a oni sa vzdajú.

Napríklad: chcela by si na konci roka nosiť o číslo menšie tričko. Väčšina žien si povie, že ich predsavzatím je schudnúť 5 kíl. A tak na sebe makajú, často sa im nechce a keď nevidia výsledky, začnú byť deprimované. Je potrebné obrátiť svoju myseľ práve na tú cestu. Povedať si, napríklad, že chceš zdravo žiť a nemať problém s kondičkou. Nie je to nič, čo sa dá presne merať a vyhodnocovať, je len na tebe, ako to zmeníš. Na konci roka sa vďaka tomu aj do toho menšieho trička zmestíš.

Nezaoberaj sa viac negatívnymi vecami

Každý si povie, že by v novom roku chcel byť šťastný. No pre každého to znamená niečo iné. To svoje si pritiahneš vtedy, keď zo života vylúčiš všetko negatívne. Priateľov, ktorí ťa ťahajú dole, škodlivé návyky, veci, ktoré ťa robia smutnou, … vždy je čas začať odznova a zamerať sa na svoj pokoj.

Ver, že keď krok po kroku prestaneš riešiť veci, ktoré ťa deprimujú, alebo ktoré nemôžeš nijak ovplyvniť, po čase sa ti bude dýchať ľahšie. A na konci tohto roka si s úsmevom na tvári povieš, že predsalen ti niečo vyšlo – pritiahnuť si myšlienkami svoje vlastné šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife