Ani si nevieš predstaviť koľkokrát som si predstavovala, ako sa za mnou doplazíš a budeš ma prosiť o odpustenie. Áno, tak veľmi som bola nešťastná, tak veľmi som ťa chcela späť. Nakoniec však predsa len prišlo vytriezvenie, kedy som si uvedomila, aká by  to bola hlúposť.

Uvedomila som si, že sa mám natoľko rada, že radšej odídem, ak o moje srdce nie je dostatočne postarané. Tak ako som odišla, keď si mi oznámil, že sa so mnou rozchádzaš. Odišla som, pretože nebudem nikoho nútiť, aby bol so mnou. Nebudem pred tebou plakať a prosiť ťa, aby si sa ku mne vrátil. Poznám svoju hodnotu a viem, ako veľmi som sa obetovala pre ľudí, na ktorých mi záležalo a že som robila všetko pre toho, koho som milovala – pre teba.

No ty si ma nechal zo dňa na deň. Len tak, bez zbytočných slov. Nemal si na mňa čas, pričom pravda bola iná. Lenže od zbabelca, ako si ty, som nič iné ani nečakala ako bezduchý útek. Veď načo sa snažiť o niekoho, keď je jednoduchšie ho odkopnúť?

Za krátku dobu si už mal čas, čas na iné dievča, ktoré by spĺňalo tvoje predstavy o dokonalosti. Rýchlo si na mňa zabudol, ale snažila som to už nevnímať, nevnímať to, čo sme spolu prežili. Nebolo to ľahké, ale nastal deň, keď som sa cez to preniesla, dostala sa cez teba.

Jedného dňa si sa mi však pripomenul zaslaním bezstarostnej správy s otázkou, ako sa mám. Ale načo? Čo odo mňa chceš? Myslíš, že to bude ako pred tým? Ako keby sa nič nestalo? Kde si bol, keď som ťa najviac potrebovala? Myslíš, že bez teba som tá istá? Že sa budem tváriť, že neviem o tvojich „dobrodružstvách“? Nebudem, pretože v okamihu, keď sa rozhodneš byť intímne s niekým iným, je to okamih, kedy strácaš toho, kto ťa miluje. Je to také jednoduché.tumblr_m9y8yu2wv81rrnc83o1_1280foto: pinterest.com

Chápem, ľudia robia chyby, ale srdce si nezaslúži byť zanedbávané a považované za samozrejmosť. Zvlášť, keď niekto pozná rozdiel medzi dobrom a zlom. Moje pravidlo znie: Rob si, čo chceš, ale vieš, že následky za svoje činy si nesieš ty sám.

Vzťah je o tom, že myslíš aj na partnera, pred tým, než urobíš rozhodnutie. Uvedomíš si, ako by sa cítil on pred tým, než to spravíš. Je to súčasť dospievania a toho, že si dozrel na rozhodnutia, ktoré ťa s niekým spájajú. Ale ty si ešte nedospel. Ak je jedna osoba dosť dobrá na jednu noc, neznamená to, že bude dosť dobrá pre teba navždy. Lenže ty si to asi ešte nepochopil, ak aj áno, tak už je neskoro.

Preto už nečakám, že ma budeš prosiť, aby si sa mohol vrátiť ku mne späť. Nebudem čakať, ako sa snažíš dať veci do poriadku, aby fungovali tak, ako pred tým, pretože nebudú. Ja som nepotrebovala „vyskúšať“ ďalších iných chlapov, aby som sa uistila a presvedčila, že si ten správny, ten najlepší pre mňa. Ak si to pos*al, prevezmi zodpovednosť za svoje činy. Zaslúžim si pravdu, nie blbú výhovorku. Bez ohľadu na to, ako veľmi sme sa snažili vytvoriť náš spoločný život, bez ohľadu na to, ako veľmi sme sa navzájom milovali, chcem, aby si odišiel a dal mi pokoj.

Nie preto, že ťa nemilujem, ale preto, že si nezaslúžim byť posledná myšlienka.

To je dôvod, prečo ti nedám druhú šancu.

Foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating