instagram.com/plexmansky

Spevák Daniel Kapitán a rapper Plexo zverejnili videoklip k prvej spoločnej skladbe Dúfam. Dano Kapitán, známy aj z tohtoročnej edície speváckej šou The Voice Česko Slovensko, sa s Plexom spojil na podnet producenta Michala „El Murda“ Blaška, ktorý si tento rok pripísal na konto okrem iných aj pesničku Šťastie so spevákom Martinom Císarom či Kaliho singel Je čas.

Spoluprácu El Murdo inicioval z jednoduchého dôvodu – Daniel ho zaujal svojím špecificky zafarbeným hlasom a výraznou osobnosťou. „Poslal som mu teda hudbu a on na moje milé prekvapenie neváhal a do týždňa mal hotový text aj s melódiou k prvej slohe. Na druhú slohu som oslovil Plexa, s ktorým som spolupracoval už dávnejšie. Ten sa rovnako skvelo ujal svojho partu a refrénu,“ povedal známy producent.

V Kapitánovi El Murdova hudba okamžite vyvolala silné emócie. „Zaujala ma harmonickými premenami, snažil som sa tie pocity dať hneď do textu. V tom období som texty písal stále, tento je o vzťahu a odlúčení muža a ženy a poukazuje na to, že aj kamarátstvo sa môže končiť láskou,“ priblížil spevák. Plexo svojím partom na jeho slohu plynule nadviazal. „Zaexperimentoval som a svoju slohu som napísal ako rekonštrukciu tej Danovej, podľa kľúčových slov, ktoré použil. Keď si fanúšikovia skladbu viackrát pustia a sústredia sa, určite tam nájdu jednotlivé referencie, akurát je to inak nafrázované a sú tam doplnené aj moje vlastné myšlienky,“ uviedol mladý rapper. „Skladba má veľkú silu. Mám veľmi rád gitarové balady, a keď som počul finálny zvuk od Mareka Šurina, mal som zimomriavky ako klince. Je tam veľa slovných zvratov a často sa tam spomínajú sny, spánok, noc, posteľ… Páči sa mi tá zasnená atmo,“ dodal.

Pesničku dopĺňa videoklip, ktorý nakrúcali v Bratislave, Viedni a v areáli opustených kúpeľov Korytnica v Liptovskej Osade. Námet na klip vznikol v hlave El Murda, o jeho réžiu sa postaral Dušan Krajčovič. „Vo videoklipe sme dbali hlavne na zachytenie emócií, než na nejakú konkrétnu dejovú líniu. Jednotlivé lokácie nám pomohli dotvoriť presne takú atmosféru, akú sme chceli,“ uzavrel El Murdo.

Agentúru SITA informovala Michelle Kristová zo spoločnosti Stella Production.

 

Zdroj: SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News