unsplash.com

Spánok je nevyhnutný pre zdravie rovnako ako jedlo, voda a vzduch. Ak spíš vedľa niekoho, tak sa ti môže dokonca zlepšiť počas nasledujúcich dní nielen nálada, ale budeš mať aj viac energie.  Toto je ďalších 5 výhod.

1. Rýchlejšie zaspíš

Keď zdieľaš posteľ s niekým, koho miluješ, máš tendenciu relaxovať, pretože spánok s blízkym človekom ti dáva pocit istoty. Keď je tvoje telo uvoľnené, potom za pár minút zaspíš.

 

2. Je to zdravé

Expertka Andrea Petersen napísala v Wall Street Journal, že hladiny kortizolu klesajú, keď zdieľame posteľ s niekým, koho milujeme. Taktiež sa uvoľňuje oxytocín, tiež známy ako hormón lásky, ktorý zmierňuje úzkosť. Ak máš nízku úroveň stresu, znížiš riziko vzniku ochorení srdca, rakoviny a iných závažných chronických ochorení.

3. Máš priaznivejšie podmienky pre spánok

Tvoja telesná teplota začína klesať, keď spíš. Keď sa tvoje telo cíti chladnejšie, teplo osoby spiacej vedľa teba môže pomôcť udržať tvoj komfort pri spánku. Podľa Natalie Dautovičovej z National Sleep Foundation, zdieľanie prikrývky s niekým v posteli môže byť obzvlášť príjemnejšie. Je pekné mať najpriaznivejšie podmienky pre spánok s tým správnym mixom teplého a studeného, že?

4. Dobrý spánok = dobré ráno a deň

Keď máš dokonalé podmienky na spanie s niekým vedľa teba, dostaneš najvyššiu kvalitu spánku. Preto sa neprebudíš unavená alebo s bolesťou hlavy. Namiesto toho sa tešíš na svoj deň s pozitívnejšou energiou. Tvoja myseľ je jasná a osviežená, takže ťa čaká iba pozitívne myslenie a pozitívne myšlienky.

 

5. Pomalšie starneš

Škótsky neuropsychológ David Weeks napísal v knihe „Tajomstvo supermladosti“, že zdieľanie postele s niekým, koho milume, a pravidelné mazanie a milovanie nám môže pomôcť vyzerať o 10 rokov mladšie. Okrem toho, keď máme nižšiu úroveň stresu, naše telo sa prirodzene cíti oveľa mladšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating