Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Naozaj som si myslela, že si bol pre mňa jediný a milovala som pocit byť tvoja, aj keď to bolo len na krátky čas. Všetko, čo som s tebou zažila bolo perfektné. Prirodzene sme vkĺzli do vzťahu a veci sa jednoducho diali okolo nás. Cítila som sa s tebou voľne a bezpečne. Keď sme boli spolu, zabudla som na všetky problémy, ktoré sa mi v tom čase prihodili a keď  prišlo na problémy, ktorých som sa nemohla striasť, bol si tu pre mňa a pomohol si mi s nimi. Posledná vec, ktorú som chcela urobiť, bola nechať ťa ísť a prestať sa snažiť získať ťa späť, ale kvôli svojej vlastnej dôstojnosti som musela.

Rada by som ti však poďakovala za životné lekcie, ktoré si ma naučil. Či už to vieš alebo nie, naučila som sa od teba veľa. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú som sa pri tebe naučila, bola sebaúcta. Uvedomila som si, že musím mať dostatok rešpektu, aby som vedela, kedy sa ťa pustiť a prestať naháňať  niečo, čo mi nie je súdené. Vyzerala som ako blázon, ktorý sedí a žobre, aby si sa vrátil ku mne a napravil, čo sme pokazili. Mám väčšiu hodnotu, ako nezodpovedané správy posielané uprostred bezsenných nocí dúfajúc, že konečne nastane tá chvíľa, kedy sa porozprávame a dáme to všetko naspäť dokopy. Vážim si seba natoľko, že nebudem sedieť a čakať na teba, aby si sa vrátil a povedal mi, že to chceš skúsiť znova. Cením si seba natoľko, že už nebudem chodiť ako vo sne a plakať, keď nikto nie je na blízku, alebo v sprche, keď ma nikto nepočuje. Som cennejšia ako to všetko.

tumblr_nvwczk0bWt1qjjmtfo1_1280foto: napoleonfour

Ďakujem ti za to, že som si uvedomila, že mŕtvu kvetinu vodou neprivediem späť k životu. Ďakujem, že si mi ukázal, že jednosmerné pokusy na upevnenie niečoho majú za následok iba to, že sa  človek zraní ešte viac ako na konci. Ďakujem, že si ma ranil. Hojenie evidentne bolí a nie je to niečo, čo sa vylieči cez noc, ale v čase hojenia budem silnejšia ako predtým. Ďakujem, že si mi ukázal, že odtrhnúť sa od niekoho, kto chce byť blízko teba je oveľa ľahšie. Hoci som robila všetko preto, aby si  zostal, odišiel si aj tak, pretože to bolo to, čo si chcel. Využijem tento čas na nápravu samej seba, nie pre teba, nie pre iného muža, ale pre seba.

Na záver ti chcem poďakovať, že si ma nechal ísť a že môžem byť sama sebou, pretože ak by si to neurobil, zostala by som v nechcenom vzťahu a iný muž, ktorý je za mňa vďačný, by nemal šancu ma nájsť. Nikdy by nemal možnosť vidieť moju hodnotu a nemal by príležitosť pripomínať mi to, ako veľmi si ma váži. Samozrejme, že mi  budeš chýbať a vždy budeš mať kus môjho srdca, ale ja dobre viem, že som bola len rozptýlenie na ceste za tvojimi cieľmi. Napriek všetkému, ťa nechcem nenávidieť, nemohla by som ťa nenávidieť. Chcem aby sme boli k sebe zdvorilí, chcem vidieť ako sa zaujímaš o to, čo robím, tak ako sa zaujímam ja. Myslíš, že sa nám niekedy o pár rokov skrížia cesty znova? Ak aj áno, už mi asi nikdy nevyrazíš dych tak, ako predtým, ale prajem ti veľa šťastia vo všetkom, čo robíš. A naozaj dúfam, že nájdeš šťastie, ktoré hľadáš. Takže toto je moje zbohom a veľa šťastia.


foto: napoleonfour

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating