pexels

TY si čakal, kedy ťa oslovím prvá, ķeď sme sa prvýkrát videli. ON si na mňa zháňal číslo tri dni. TY si mi ako prvé ponúkol svoju posteľ. ON mi najprv ponúkol svoje priateľstvo. ON mi hovorí, ako si vie predstaviť, že spolu budeme mať raz dieťa. TY si sa bál si so mnou kúpiť aj šteniatko. TY si prišiel večer z fitka a znechutene si sa mňa pozeral, ako si môžem dávať palacinky s nutellou o ôsmej večer. ON mi pokojne kúpi večer k filmu paprikové čipsy a colu. ON to nebude mať so mnou vždy jednoduché, ale narozdiel od TEBA mu stojím za to, aby moje občasné prepnuté nálady predýchal.

Nehovorím, že si na TEBA nespomeniem. To by som klamala samu seba. Veď ja som bola ochotná kvôli TEBE aj sushi ochutnať alebo skočiť si bungee-jumping. Tak veľmi som ŤA zbožňovala. Ale zostať s TEBOU by som nezvládla. Nezvládala by som stále zas a znova predýchavať ten fakt, že som síce TVOJOU voľbou, ale len pokiaľ v meste nezbadáš ďaľších desať možností. Už som dospelá ženská, ktorá si váži samu seba a keď nie je o moje srdce postarané podľa mojich predstáv, tak je čas odísť.

Foto zdroj: pexels

Keby si sa bol len o trošku viac posnažil. Lebo ja nechcem niekoho, kto je so mnou len preto, lebo momentálne „nesplašil“ nič lepšie. Ja chcem niekoho, kto verí, že už nikdy žiadnu lepšiu odo mňa nesplaší. A to je ten rozdiel medzi TEBOU a NÍM.

A asi je to tak lepšie. My dvaja sme proste už viac nemali byť spolu. Nemám v Tvojom živote už ďalej úlohu frajerky. Ale v kútiku srdca dúfam, že si na mňa ešte spomenieš. Napríklad, keď ti Tvoja budúca začne liezť na nervy.

O vzťah sa musíš starať. Dochucovať ho ako to rizoto, ktoré s láskou pripravuješ človeku, na ktorom ti záleží.

Je to taká irónia života, pri ktorej sa aj trpkosladko pousmejem, že ako som veľmi stála o Tvoju pozornosť, akú si mi dával na začiatku. Ja som kvôli Tebe nemohla veľakrát ani spávať a ty si ma mal úplne v paži. A teraz, keď už po nociach s NÍM hrávam žolíka pri fľaši bieleho a smejeme sa do rána, tak teraz si sa spamätal a chceš ma vraj späť. Zlatko, poviem Ti jedno. Ja som limitovaná edícia a na nikoho nemienim čakať celú večnosť, kedy sa rozhýbe. A to platí aj pre Teba. Mal si ma. Zaváhal si. Zapochyboval si. A všetci vieme, že kto zaváha, nemá…

Foto zdroj: pexels

Život je príliš krátky na to, aby som vyjedala namiesto horaliek kukuričné chlebíky, aby som si namiesto dvoch deci bieleho objednávala v bare minerálku a aby som prenajímala miesto v mojom srdci a v mojej hlave niekomu, kto nie je zrovna spoľahlivým nájomníkom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating