Tento článok je pre teba, ak máš momentálne obdobie, kedy to chceš všetko vzdať. Kedy sa schovávaš vo svojej izbe a nechceš ísť von. Kedy tvoja nálada blokuje akúkoľvek krásu tohto sveta. Keď sa topíš v bezmocnosti a keď sa plazíš. Viem, že už si vyčerpaná a chceš, aby to konečne skončilo. A ono to skončí. Len vydrž. 

Život je niekedy príliš tvrdý a ja ti nebudem hovoriť, že ak prekonáš toto obdobie, už budeš navždy šťastná. Pravdepodobne príde znova ďalšie a neskôr možno ďalšie.  Pravdepodobne ťa tvoj život riadne skúša až do bodu vyčerpania. A ver mi, že život bude k tebe tvrdý ešte často.

Vedieš si však dobre. Zvládaš to podľa svojich možností a ide ti to výborne. Je v poriadku, ak momentálne nepotrebuješ nikoho vidieť a cítiš sa otrasne. Musíš si tým prejsť. Musíš pochopiť, čo je pre teba najlepšie.

Životné lekcie nás posúvajú ďalej a toto je jedna z nich. Pravdepodobne máš pocit, že život je k tebe nefér a ty s tým nemôžeš nič urobiť. Pravdepodobne máš pocit, že celý svet je na tvojich pleciach a ty nesieš celú tú záťaž.

zdroj: pexels.com

Ak potrebuješ nájsť svoj záchranný čln, tak ho nájdi. Ak potrebuješ cítiť oporu, tak ju hľadaj. Ak vieš, že toto je skvelá príležitosť začať odznova, tak začni. Počúvaj svoje vnútorné JA. Vie najlepšie to, čo skutočne chceš.

Možno máš pocit, že si príliš rozbitá na to, aby si mohla byť opravená. Že tupá bolesť už v tebe zostane. Že tvoja myseľ je plná neporiadku a nenapraviteľne poškodená. Ale ver mi, že tvoje telo vie, ako sa liečiť. Treba ho len počúvať.

Nikdy nemôžeš byť natrvalo zlomená, pokiaľ tomu sama nedovolíš. Každý deň máš šancu sa dať dohromady. Môže to chvíľu trvať a bude si to vyžadovať silu, no už nebudeš zlomená. Možno trochu poškrabaná, no nie zlomená. Na svete sa nedeje neustále to isté a ani tvoje zlé časy tu nie sú natrvalo. Pocity prejdú, bolesť ustúpi. Chce to len čas. Sľubujem, že to príde. Že sa znova budeš cítiť v poriadku. Že znova pochopíš, že život je krásny a oplatí sa ho žiť aj cez bolesť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.