hipster-indie-lana-del-rey-tumblr-favim-com-2030187Pýtajú sa. Ty sa iba usmeješ a myslíš si svoje. Vieš, že niektorým ľuďom to nevysvetlíš. Áno, zmenila si sa. A čo? Má s tým niekto problém? Ak si lepším človekom, viac si ceníš druhým a naučila si sa toho veľa, prečo by to malo byť zlé? Mnohí si za frázou „zmenila sa“ predstavia ženskú, ktorá už nie je slušná, ale závislá na drogách, pije ako jej otec a je odporne drzá. Časy, kedy sa ľudia báli zmeniť samého seba sú, vďaka Bohu, za nami a ako sa hovorí: Zmena je život! Tak za prvé, gratulujem ti, že si sa zmenila. Ak si sa zmenila k lepšiemu a cítiš sa lepšie, čo iné ti môžem, ako zablahoželať ti a povedať, že ťa chválim a obdivujem? Konečne si našla samú seba, si spokojná sama so sebou, si vyrovnaná s vecami, ktoré sa ti stali v živote a cítiš sa jednoducho výborne. Prečo by si sa teda mala meniť? Pretože ti to hovoria ostatní? Nie moja drahá, tak, ako si mala odvahu zmeniť sa, maj odvahu stáť ti za tým.large-15

Neviem, kvôli čomu si sa zmenila. No väčšina žien sa mení, ak menia i svoj život a osobu, ktorú v ňom mali. Áno, chlapa. Ak žena začína odznova, všetko chce mať iné, byť iná ako s ním a robiť niečo iné. Zmenia si účes, viac cestujú, zmenia štýl, začnú robiť, to čo dovtedy nerobili.

Nie, vôbec si nemyslím, že je to zlé. Každý z nás potrebuje zmenu. Či z toho, že chceme zabúdať a ísť odznova či kvôli tomu, že sa už necítime dobre a chceme zmenu. Nezmeníš sa len tým, že začneš nosiť veci, ktoré si predtým nenosila či si ostriháš vlasy a viac sa začneš líčiť. Zmena ide zvnútra. Či to tak chceš alebo nie.

Kedysi by si kvôli nemu preplakala každý večer, teraz ho iba stretneš, pozdravíš a nič to s tebou nerobí. Jednoducho si sa zmenila. A gratulujem ti, neber to zle. Buď hrdá, že si sa zmenila, že berieš život radostnejšie, že vieš, že je zbytočné trápiť sa kvôli chlapovi a že sa oveľa radšej smeješ.

tumblr_o9aetjxnoz1v3h4zgo1_1280

No a čo, že si konečne vieš povedať svoj názor a že už nenecháš samú seba zhadzovať pred druhými? No a čo, že si odvážnejšia, drzejšia a sem tam si zapáliš? Si zato zlý človek? Máš radšej svoje telo, máš lepší prístup k priateľov, viac si vieš vychutnať okamihy? Si menej konfliktná, svojská a tvoja viera sa omnoho zlepšila? Už jednoducho nechceš celé noci plakať a ľutovať veci, ktoré už nemôžeš zmeniť? Zmenila si sa k horšiemu? Nemyslím si. Si sama sebou a pokiaľ neubližuješ ostatným, nie si protivná ženská a stále máš tie isté dobré priority, načo sa meniť naspäť? Nemaj pochyby, ak ti niekto hovorí, že už nie si taká, akou si bola. Počúvaj svoj vnútorný hlas a poviem ti jednu múdrosť: Človek, ktorý sa nemení, nežije. No len si predstav, že si stále ako 14 ročné dievča. Stále si rovnaká ako v 14 rokoch. Na zabitie, no nie? Je prirodzené sa meniť a musíme sa meniť! Je skvelé, že si sa zmenila! Naučila si sa niečo, prijala, pochopila a teraz šup, šup žiť! Užívaj si naplno tvoju zmenu!

Je skvelá a ja ťa obdivujem, že si sa na ňu odhodlala! 8659fe65d76a044228013c5493a72285_large

photos: weheartit.com

cover photo: tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating