A ja ťa úplne chápem. Psychicky a fyzicky to prestávaš zvládať, prestávaš rozumieť ľuďom a svetu. Nevieš, čo ďalej. Žiješ iba zo dňa na deň a čakáš, no sama nevieš na čo. 

Žena, si silná, ale vyčerpaná. Miluješ život, no momentálne nezvládaš okolnosti. Miluješ ľudí, miluješ baviť sa a spoznávať. No momentálne to čítaš úplne znechutená, otrávená a unavená. Tvojim jediným cieľom je ľahnúť si do postele a byť sama.

Je úplne prirodzené, že niekedy to nezvládame. Nie sme dokonalé bytosti, ktoré sú predurčené len na úspechy. Je v poriadku, ak toto zažívaš. Je to súčasť tvojej cesty. Je v poriadku, ak sa necítiš dobre vo svojom tele, že neustále nadávaš na všetko a všetkých a že si už stratila nádej.

Niekedy jednoducho potrebuješ počuť, ako veľa znamenáš. Povedz si to. Človek vidí to vo svete, čo nosí vo svojom srdci. Ty momentálne nevidíš nič dobré, preto potrebuješ „zachrániť“ svoje srdce, aby si znova mohla vidieť svet očami lásky.

„Na miestach, kde sme boli zlomení, sme nakoniec silnejší.“

Vždy, keď sa cítim vyčerpaná, upokojujem samú seba, že je to len jednoducho obdobie, ktoré ma má niečomu naučiť. Je to proces, pri ktorom sa zo mňa stáva „niekto“ a pri ktorom sa môžem naučiť veľa o sebe. Je momentálne jedno, v čo veríš. Či si kresťanka, alebo neveriaca. Jednoducho nájdi dôvod, prečo tak miluješ život, prečo je skvelé za ňho bojovať a prečo potrebuješ opäť mať okolo seba ľudí, od ktorých si odišla, pretože si bola vyčerpaná.

„Nič na tomto svete netrvá večne. Ani naše utrpenie.“

Spomeň si na tie krásne spomienky, ktoré máš. Spomeň si na to, ako si bola šťastná a spomeň si na to, ako si sa tešila zo života. Oslavuj malé víťazstvá, drahá. Oslavuj všetky výhry, oslavuj seba samú a ľudí, ktorí sú tu pri tebe stoj čo stoj.

Áno, si vyčerpaná, ale silná. Tak mal znieť nadpis =) !

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.