Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Veľakrát si sa už so slzami v očiach pýtala samej seba, prečo práve ty. Prečo je za tebou ďalší nepodarený vzťah, ktorý skončil fiaskom. Sedela si v izbe a rozmýšľala nad tým, čo si urobila nesprávne. Rozoberala a doslova rozpitvávala si každú svoju reakciu a čin. Na dlhé prehováranie kamarátok si vyšla do ulíc, ale nedokázala si sa zabaviť, pretože si rozmýšľala nad osobou, ktorá je zodpovedná za to, že si teraz v tomto stave.

A teraz to poďme zobrať z tej správnej strany. To, čo si kedysi urobila, si urobila najlepšie ako si mohla a vedela urobiť. V rôznych situáciách, ktoré si s ním prežila si sa zachovala najlepšie, ako si mohla. Povedala si vety, ktoré boli v danej chvíli tými najvhodnejšími. Prejavila si veľa emócii, pretože si kus človeka so srdcom a nie ľadová kráľovná. Prejavila si ich, pretože si to tak cítila. Neviň seba! Vo chvíľach, keď ste boli spolu si bola sama sebou a robila si podľa svojho najlepšieho ja.
29556288541_f15eb18954_kfoto: thoughtcatalog.com

Prečo sa ale niektoré nepríjemné situácie opakujú? Pretože si musíme niečo uvedomiť. Musíme prísť na to, že niečo robíme zle. Tieto situácie sa môžu v živote opakovať dovtedy, pokiaľ si neuvedomíš, že niekde robíš chybu. Čo keď je chyba práve v sebaúcte, dievča? Keď ste spolu začali chodiť, bola si sama sebou. Prirodzená, nezveličovala si, nepanikárila, keď neodpísal do 2 minút, mala si svoj život, priateľov, radosť zo seba a z každého dňa. Keď ste sa zblížili, začala si na neho myslieť čoraz častejšie, stratila si nad sebou kontrolu. Tak nejak to už býva, keď sa my, ženy, zaľúbime. Mylne si myslíme, že ľúbiť znamená niekoho vlastniť. Začneme robiť všetko preto, aby sme sa mu zapáčili ešte viac, neuvedomiac si, že práve tá žena so sebaúctou, ktorá si na začiatku vzťahu verila, sa mu páčila.

Tak prestaň! Ver si. Buď verná hlavne sama sebe! Buď po celý čas tou ženou, ktorá sa tak páči chlapovi na začiatku. Bezstarostná, veselá, optimistická, tajomná. Neprepadni do stavu vlastnenia druhej osoby, neprepadni do stavu, keď začínaš ľúbiť tak, že strácaš kontrolu nad sebou. Buď ženou, ktorá je verná svojim hodnotám a presvedčeniam. Nesnaž sa za každú cenu zapáčiť iným. Keď sa budeš páčiť sama sebe, ocení to aj ten, ktorý k tebe patrí. To zistíš, to pocítiš, to ťa zasiahne v tom najlepšom slova zmysle.

cover foto: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating