Bez ohľadu na to, ako si veríš, akú máš veľkú charizmu, ako si príťažlivý, ako veľmi si úspešný, ak sa cítiš byť ohrozený svojou vlastnou ženou, si slabý. Možno to nedáš hneď najavo. Bude ťa vnímať ako skvelého, inteligentného a tak krásne sebavedomého, no stačí, ak objaví zákutia tvojej osobnosti a zrúti sa všetko.

Bolo mi povedané, že som príliš tichá, potom vraj až príliš hovorím, inokedy som čítala až moc kníh a mala bujnú fantáziu. Neskôr som bola príliš vášnivá, príliš som cestovala alebo som sa moc zaoberala pomocou druhým. Vždy som jednoducho bola buď „príliš dobrá“ alebo naopak „nedostačujúca“ jeho egu. Áno, už dnes viem, že to bolo ego a trápne požiadavky, nie jeho „pravá láska“ ku mne. Vždy som kričala, nadávala a bola znechutená zo seba samej ako si môžem dovoliť byť taká.

Priznávam, že som nekonala správne a považujem to za hlúpu chybu. Nikdy už nedovolím, aby si niekto určoval, či mám viac čítať, či mám byť menej úspešná v práci alebo byť viac v kuchyni. Mám 20 rokov a občas mám pocit, že požiadavky mojich frajerov boli ako keby som mala už 40 rokov a podľa nich mala druhú pubertu. Nebojte sa, nebolo ich veľa. To vôbec. Ale i oni prispeli k tomu, že dnes si vážim viac samú seba. Zmenila som sa na celkom sebavedomú, ale zato stále hanblivú ženu, ktorá miluje čítanie kníh, kvety, hory a staré mestá. Už nikdy nebudem potlačovať to, čo cítim a ani to, čo mám rada. Už nikdy nebudem zahadzovať knihy, menej cestovať či menej hovoriť.

zdroj: unsplash.com

Hovorím ti, ak ťa tvoj vzťah pomaly, ale isto oberá o tvoju osobnosť, o tvoju psychiku a chceš robiť niečo, čo pri ňom nemôžeš, nie je ten pravý. Nie je ten pravý silný muž, ktorý si ťa zaslúži. Si krásna, mladá, sebavedomá ženská, ktorá je ukecaná, tichá, lozí po horách, miluje čipsy, neznáša varenie. Hocičo. Si to proste ty. Jedinečná a odlišná od všetkých ostatných. Ak ak ti chlap povie, že si preňho až príliš dobrá, tak si! Si moc dobrá, aby si bola s ním. To si pamätaj.

Iba silný muž zvládne a bude úprimne milovať silnú ženu. Nájdi si takého, čo ťa bude milovať. Pretože ty, silná žena, potrebuješ silného muža.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.