pexels.com

Ležím doma na gauči a namiesto toho, aby som robila niečo užitočné a kreatívne, len tak hľadím do stropu a premýšľam o tom, aké iné to bolo pred pár rokmi. Doba bola celkom iná a všetko sa tak strašne zmenilo.

Keď sa zamyslíš,  pochopíš, že možno pred 5 rokmi si mala úplne iné starosti, ako teraz. Čo je úplne normálne. No, prečo sa to všetko takto rapídne zmenilo? Prečo nám začalo záležať na hodnotách, ktoré nemajú zmysel? Uprednostňujeme veci pred ľuďmi a toto je dnešná doba!

Stretávam sa s obrázkami na internete, kde sú zobrazené stretnutia s kamarátmi na pieskovisku, pričom dnes si stačí stiahnuť Appku a máš to. No kto to zapríčinil? Samozrejme to teraz nejdeme skúmať, pretože to nemá zmysel. Musíme sa zmieriť s tým, že toto je aktuálna doba a musíme sa jej prispôsobiť, pretože budeme vyčnievať z davu.

large (3) weheartit.com

Mňa by vlastne zaujímalo, prečo s týmto faktorom odchádza aj náš charakter. Je normálne prispôsobiť sa danej technike, ktorá nás obklopuje, ale nie je normálne meniť naše zmýšľanie. Prečo nám niekedy záležalo na tom, aby s nami naša kamarátka išla do parku a teraz nám na tom už nezáleží, pretože sme obklopení sociálnymi sieťami a povieme si ,,veď stačí napísať,,. Načo by som tam chodila. Na druhej strane je to pomoc a uľahčuje nám to život, no my sme to pochopili inak.

Naokolo si všímam ľudí a vidím, že sa z nás stávajú povrchné tvory. Sme natoľko zaujatí sami sebou, až strácame zdravý úsudok. Možno to čítaš a vravíš si, že ty taká nie si, ale objavuje sa to v každom a priznávam, že aj vo mne. 

large (2) weheartit.com

Sme povrchní! Chceme byť veľmi rýchlo, zdraví, šťastní a úspešní. Myslíme si, že to pôjde bez námahy, a tak vynaložíme minimum úsilia. Bežne robíme to, čo chceme, bez toho, aby sme mysleli na následky. Staráme sa len o seba a zabúdame na druhých. Prečo sa z nás stalo toto? Začnime už konečne myslieť aj na ľudí, nie len na materiálne veci. Veci, ktoré si obliekame vyzerajú krásne, taktiež aj tie topánky s kabelkou, ktoré tak perfektne ladia, ale kde je naša osobnosť ?

Prečo má outfit, topánky, kabelka alebo telefón rozhodovať o mojej osobnosti? Prečo to za mňa neurobia moje názory, pocity a myšlienky?  Múdri ľudia vravia niečo, ako nesúď knihu podľa obalu, no aj tak to robíme. Nechcem nikoho poučovať, no pri tom mojom rozmýšľaní mi môžeš robiť spoločnosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife