Spôsob, ktorým myslíš, ovplyvňuje celý tvoj život. Myšlienky v tvojej hlave vytvárajú realitu, v ktorej žiješ, a negatívne zmýšľanie môže mať zlý dopad na tvoje výsledky v práci, medziľudské vzťahy a život ako taký. V skratke – negatívne zmýšľanie ti neprinesie nič dobré, no vďaka týmto 5 tipom ho vieš obmedziť alebo úplne vytesniť zo svojho života!

Všímaj si svoje myšlienky

Akonáhle k tebe príde negatívna myšlienka, zastav sa a pokús sa pohltiť ju. Pomôcť ti môže nejaký predmet v tvojom vrecku, napríklad vreckovka. Vždy, keď ti napadne niečo negatívne, prelož vreckovku z jedného vrecka do druhého. To by malo zamestnať tvoju myseľ natoľko, aby si na negatívnu myšlienku zabudla.

Medituj

O meditácii ako takej som už písala samostatný článok. Stačí pár minút každý deň. Sadni si do tichej miestnosti, zatvor oči a sústreď sa len na svoj dych, a na nič iné v danej chvíli nemysli. Tvoja myseľ sa tým úplne vyčistí.

Buď vďačná

Vďačnosť je nevyhnutná pre šťastný život. Život sa nezjednodušuje – to my sa stávame silnejší tým, že si všímame všetky dobré veci, ktoré sa okolo nás dejú, a aj z tých ťažších chvíľ sa dokážeme poučiť.

Píš si denník

Pomôže ti nájsť spúšťač tvojich negatívnych myšlienok a porozumieť tomu, ako takéto myslenie ovplyvňuje tvoje emócie.

Spýtaj sa samej seba tieto otázky

  • čo ma núti myslieť negatívne?
  • čo získam tým, že budem myslieť negatívne?
  • čo stratím tým, že začnem myslieť pozitívne?
  • aké výhody získam pozitívnym myslením?
  • čo budem robiť teraz?
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.