Slová sa dobre a ľahko hovoria, no ťažšie je ich dodržať a ukázať, že sme ich mysleli vážne.

Ak sa ti niekto ospravedlňuje za to, ako sa k tebe správa, no nikdy sa k tebe nevydrží správať pekne, jeho ospravedlnenie nestojí za zmienku. Vlastne ti len dokázal, aký je človek. Ukázal ti, za čo stojí. Za nič – rovnako ako jeho plané sľuby o tom, že sa zmení.

Žijeme vo svete, kde sú za deň sľuby vyslovené viac, než by sa patrilo. Dnes ti naozaj sľúbi každý hocičo. Horšie je to s ich dodržaním a splnením. Ľudia by sa ti ospravedlňovali za všetko, čo spravili len preto, aby si ty mala dobrý pocit a oni dosiahli svoje. Niekto sa ti ospravedlní a myslí si, že je všetko v poriadku. Myslí si, že jedným „prepáč“ sa všetko vyriešilo a dalo na svoje miesto.

zdroj: Photo by Nadine Rupprecht on Unsplash.com

Myslí si, že ti môže robiť veci, ktoré nemáš rada a potom sa ti jednoducho ospravedlniť.

Prosím, nedovoľ aby sa k tebe takto ľudia správali. Ospravedlniť sa vie každý, no nie každý aj dokáže, že to myslí vážne. Vysloviť pár slovíčok je veľmi ľahké, ale ešte to nič neznamená. Činy po tom ospravedlnení sú najdôležitejšie.

Ak sa k tebe niekto správa zle a ospravedlní sa, pozeraj sa na jeho správanie o pár týždňov alebo o mesiac. Ak ťa niekto uráža a ospravedlní sa, počúvaj jeho slová aj o pár týždňov alebo o mesiac.

Váž si ľudí, ktorí sa správajú tak, ako hovoria. Váž si ľudí, ktorí ospravedlnenie myslia reálne, pre ktorých má nejakú hodnotu a záleží im na tom. Ľudí, ktorí to nemyslia vážne, nemusíš brať vážne ani ty. A o tom je život – vybrať si ľudí, ktorých chceš mať pri sebe.

Ja verím, že si vyberieš správne tých, ktorí vedia čo sa patrí a budú sa k tebe správať slušne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.