eyesonscreen.wordpress.com

Od prvého nádychu až do tohoto momentu je jedna osoba, ktorá obetovala nesmierne veľa, aby ťa spravila šťastnou: tvoja mama.

Zabávala ťa celé hodiny hračkami, keď si bola najmenšia. Chodila pre teba každý deň do škôlky. Bola prvá, kto sa zaujímal o tvoj aktuálny stav, či už išlo o školu, milostný život, pracovný život, alebo celkovo tvoje šťastie. A dodnes chce vedieť každý jeden detail.

Existuje lepší priateľ ako toto?

Všetky jej túžby súvisia s tebou, chce ťa chrániť, chce ti pomáhať a nezabúdaj, že vždy ti v obchode kúpi čokoľvek, po čom tvoje srdce túži. Materskej láske sa nevyrovná absolútne nič.

elitedaily_paff_findingyourself-800x400 elitedaily.com

Kto iný pre teba bude robiť toľko vecí bez toho, aby za to niečo očakával? Kde inde nájdeš tak oddanú a milú osobu? Jedine doma.

Tu je päť dôvodov, prečo je mama najlepší priateľ na celý život.

  • Len jej nie je jedno, keď odídeš bez svetra

Alebo dáždnika, alebo vreckoviek, alebo ak si nejedol dosť. Bez mojej mamy by som pravdepodobne 5 rokov nosila rovnaké ponožky a žila na cereáliách.

  • Aj keď ťa nechápe, nikdy sa neprestane snažiť

Nie je chyba tvojej mamy, že tak nerozumie technológiám, ktoré používam. No možno práve jej staromódne postoje mi neraz dokázali pripomenúť, čo je v živote naozaj podstatné.

  • Chce vidieť tvoj úspech bez toho, aby od toho sama niečo očakávala

Je dôvod, prečo nás naše mamy tak tlačia do učenia a úloh. Moja mama napríklad vždy snívala, že zo mňa bude doktorka. Možno že jej tento sen nesplním, no aj tak dúfam, že na mňa bude môcť byť pyšná.

  • Vďaka nej sa cítim špeciálna

Naštve ma muž, zavolám jej a ona hodiny počúva moje triviálne problémy. Idem domov na víkend a ona celý piatok večer pripravuje všetky jedlá, ktoré mám rada. A ešte sa cíti poctená, keď mi môže vyprať a vyžehliť špinavé oblečenie.

  • Záleží jej na tvojom vzhľade viac ako tebe

Mama bola prvá osoba, ktorá ma odhovárala od tetovania a piercingu. Samozrejme že som ju nepočúvala a prišla na to cez osobnú skúsenosť, no aspoň viem, že moja mamina vie vždy najlepšie.

  • Som z polovice ona

Polovica mojich génov je od mamy. Znamená to, že za to kým som je zodpovedná z 50% ona. Dúfam, že neskončím s takými vlasmi..

Robím si srandu. Ľúbim ťa, mami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife