Pexels/Polina Zimmerman

Odstrániť toxických ľudí z našich životov je veľakrát namáhavé a zložité. Prečo je to tak? 

BARAN

Vieš, že dokážeš byť priveľmi temperamentná a občasne výbušná. Máš tendenciu konať prvoplánovo a nepremýšľať s chladnou hlavou, no snažíš sa to korigovať. Preto nedokážeš odstrániť toxických ľudí zo svojho života, aj keď vieš, že ti len škodia. Jednoducho sa bojíš, že to budeš vzápätí ľutovať a myslieť si, že si iba vybuchla, no nebude už cesty späť.

BÝK

Cítiš sa nemilovaná a máš pocit, že ten toxický vzťah je všetko, čo si zaslúžiš. Máš pocit, že si proste nezaslúžiš viac. Aj keď vieš, že to nie je dostatočné, vieš sa s tým zmieriť, pretože si myslíš, že by si nenašla/nedokázala nájsť nič lepšie.

BLÍŽENCI

Veľmi ťažko čítaš ľudí. Neuvedomíš si, že je niekto toxický až kým sa na neho nenamotáš. Možno to vnútri zo začiatku pociťuješ, ale nepripúšťaš si to a hlavne hladíš najmä na pozitívne vlastnosti a tie negatívne toxické prehliadaš, no po čase si ich začneš pomaličky všímať. Ale až vtedy, keď toho človeka budeš mať hlboko v srdci.

RAK

Myslíš si, že všetko je vždy tvoja chyba. Že za to zlé správanie môžeš ty. Že si si to zaslúžila.

LEV

Veľmi ľahko sa naviažeš na ľudí. Keď s niekým naviažeš silný citový vzťah, je pre teba ťažké odísť. Aj keď vieš, že ťa to ničí a ubíja. Dokážeš sa veľmi citovo naviazať na ľudí, preto je pre teba zložité opustiť ľudí, dokonca aj tých najtoxickejších.

PANNA

Veríš, že ľudia sa vedia zmeniť. Dávaš im nespočetne veľa druhých šancí a stále naivne veríš, že sa človek zmení kvôli tebe. Dokonca sa ty sama pokúšaš tú osobu zmeniť.

VÁHY

Vidíš vo všetkých to najlepšie. Ignoruješ ich chyby, viny a sústredíš sa na ich silné a dobré stránky. Nevieš si uvedomiť, že tých negatívnych vecí je viac, ako tých pozitívnych a aj keď ti niekto stále dookola ubližuje, vždy si ho obraňuješ a vyzdvihuješ jeho pozitívne vlastnosti.

ŠKORPIÓN

Ty vieš, že je niekto toxický a dokonca si aj uvedomuješ, že taký človek nepatrí do tvojho života. Ale nevieš mu to povedať. Proste to neriešiš a nejak ten vzťah medzi vami pretrváva.

STRELEC

Si človek, ktorý sa rád zdôverí ľuďom. Ak si s tým človekom už zdieľala svoje myšlienky, tajomstvá a túžby, nechceš ho nechať odísť, pretože ti to je blbé. Kedysi ste mali magické prepojenie, no teraz vieš, že je to toxické, ale minulosť s tou osobou ťa stále núti nechať si ju v živote.

KOZOROŽEC

Pre teba je veľmi vzácne nájsť si človeka, s ktorým máš podobné názory a podobný pohľad na život. Veľmi ťažko si pripúšťaš ľudí do svojho života a keď už v ňom niekoho máš, nechceš ho nechať odísť, pretože pripustiť si ďalšieho je pre teba ťažké.

VODNÁR

Máš pocit, že si nezaslúžiš šťastie. Neustále ťa prenasleduje pocit, že si nezaslúžiš niekoho, kto by bol k tebe naozaj taký, ako si predstavuješ.

RYBY

Si až príliš milá na všetkých a jednoducho im to nevieš povedať. Nevieš to vyjadriť a tak to necháš plynúť.

Zdroje: thoughtcatalog.com, bustle.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy