instagram/joancarolphotography

Láska má tisíce podôb a môže ťa postretnúť akákoľvek z nich. Niektoré by sme mohli zaradiť na dobrú stranu, iné zas na tú horšiu. Teda, pravdou je, že žiadna jej podoba nie je skutočne zlá, no na to prídeme až oveľa neskôr. Jednou z nich môže byť tá, ktorej vravíme neopätovaná.

Alebo aj platonická. Lebo tú väčšinou zažijeme ako prvú. No poďme z detských čias trochu dopredu a povedzme si, prečo nemusí byť láska, ktorá sa nám nevráti, tak bolestivá, ako sa môže zdať.

Možno si to zažila už aj ty. Milovala si niekoho celou dušou, no on k tebe necítil nič. Alebo nie tak veľmi, aby z toho niečo bolo. A možno sa ani nikdy nedozvedel, že si každú noc snívala o jeho pevnom náručí. No jediné, čo si dostala, bolo zlomené srdce.

Hovorí sa, že práve takýto druh citu ťa o láske naučí veľa. Naučí ťa niekoho milovať tak bezpodmienečne a hlboko, že si dovtedy ani len netušila, že sa to vôbec dá. Čisto a úprimne. Spraví to z teba osobu, ktorá je ochotná dávať a pritom čakať. Trpezlivú a silnú ženu, ktorá dlhodobo znáša ťarchu na srdci.

Neopätovaná láska z teba urobí ženu, ktorá si bude v budúcnosti vážiť každý vzťah oveľa viac, bude chápať pocity iných, pretože sama bola na dne. Naučí ťa, že život občas nebýva fér, a to ani vtedy, keď ide o vzťahy.

Rozprávky v skutočnom živote neexistujú. Ak chceš šťastný koniec, budeš si na neho musieť počkať. Čas naozaj zahojí všetky rany na duši, a až sa znova nadýchneš, bude z teba úplne iná žena. Nebudeš viac naivne dúfať a trápiť sa. Budeš pripravená na ďalšiu lekciu, ktorú ti osud do života prinesie.

Buď vďačná, že si mohla spoznať aj túto tvár lásky, pretože bez nej by si nebola tým, kým si dnes. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating