Pexels/Pavel Danilyuk

Aj keď by sme chceli žiť monogamným spôsobom života a byť verné len jednému človeku, niekedy sa stane inak. Podľa portálu Bright Side sme naprogramovaní na to, aby sme žili polygamným životom, a teda mali aj viacerých priateľov. 

Ukážkovým párom takéhoto zväzku je herec Will Smith s manželkou, ktorí sa netaja tým, že majú aj iných partnerov. Aj napriek tomu sú zosobášení od roku 1997 a vychovávajú spolu dve deti. Pre takýto spôsob života existuje aj pomenovanie – polyamoria.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Wives Confidante (@loversbond)

V našej oblasti o tejto téme prehovorila herečka Tereza Těžká, ktorú si môžeš pamätať z dokumentárneho filmu V sieti. V našom nedávnom článku sa môžeš dokonca dočítať aj o tom, ako odborníci potvrdili, že dokážeme milovať dvoch ľudí naraz.

A prečo cítime potrebu mať vzťah s naraz s niekoľkými partnermi? Podľa psychológov môžu byť ľudia v otvorených vzťahoch šťastnejší a dokonca aj menej žiarliví, pretože je medzi nimi oveľa silnejšia dôvera.

Ďalším faktorom môže byť aj túžba po kvalitnej komunikácii, ktorá nie je samozrejmosťou v každom vzťahu. Polyamorické partnerstvá bez komunikácie nedokážu fungovať a panuje medzi nimi úplná otvorenosť a úprimnosť. Hlboký a pevný vzťah môže niektorých ľudí lákať k tomu, aby takéto netradičné fungovanie vyskúšali.

A najdôležitejším aspektom je úplná spokojnosť a naplnenie všetkých potrieb. Jeden partner málokedy dokáže splniť všetko, po čom žena vo vzťahu túži. Ak bude tvoriť vzťah aj s niekým iným, môže dostať to, čo jej chýbalo.

Vieš si predstaviť, že by si dala otvorenému vzťahu šancu? Netreba zabúdať na to, že to nie je vhodné pre všetkých. Stáli by ti tieto výhody za to, že by si musela svoju lásku rozdeliť medzi viacerých?

Zdroj: Bright Side

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating