unsplash.com

Priateľstvá, ktoré nadviažeš počas štúdia na strednej škole sú na celý život. Hoci raz opustíš brány školy, to neznamená, že by si mala opustiť aj svojich priateľov. 

Dospievanie

Stredná škola. Najkrajšie obdobie človeka. Áno, súhlasím s tým, že je plné rôznych problémov, nechuti k učeniu. Dovoľ mi ukázať ti reálny pohľad na to najkrajšie obdobie môjho života. Stredná nie je totiž len o učení. Je hlavne o zážitkoch, ktoré si dokonca života budeme nosiť v srdci.

zdroj: unsplash.com

Pamätám si na ten pocit, ako som prvýkrát prišla do obrovskej budovy a nevedela som, kam mám ísť. Všade okolo mňa boli cudzí ľudia, ktorí sa na mňa pozerali ako na votrelca. Tak veľmi mi chýbal domov, priatelia, stará škola. Cítila som sa opustene. Sama. Prvé dni boli hrozné. Hrobové ticho, nesmelí ľudia a obrovská túžba ísť domov.

Ťažko sa mi hľadajú slová. Pri každej spomienke sa mi tlačia slzy do očí. Tak ako aj teraz. Stretla som neskutočné množstvo ľudí či už na internáte alebo v škole. Niektorí prišli do môjho života nečakane a zhodou okolností sú to osoby, ktoré ma obklopovali láskou, úprimnou láskou, počas celej strednej.

Krásna nostalgia

Dnes stojím na tom istom mieste, ako pred štyrmi rokmi a urobila by som všetko pre to, aby som sa tu mohla ostať. Prežiť odznova štyri roky plné lásky, strachu, smiechu, plaču.. Znova sa cítim osamote. Teraz ale z toho dôvodu, že už to nikdy nebude také krásne a jednoduché. Každý z nás ide vlastným smerom a žije svoj vlastný život.

zdroj: unsplash.com
Stredná škola mi dala kamarátov, ktorí ostanú navždy v mojom srdci. Dala mi pocit domova, pocit lásky, pocit radosti. Čo ma naučila? Že ak si nájdeš správnych parťákov, stredná škola je obrovské dobrodružstvo. Nebojme sa povedať si svoj názor, pretože aj my sme len ľudia. A to najhlavnejšie – priateľstvo je viac ako slovo.

Bývalí spolužiaci – ďakujem, že ste ma obklopovali láskou. Síce sme neboli úžasný kolektív, ale v tom najhoršom sme vždy držali spolu. Pomáhali sme jeden druhému, kryli si navzájom chrbát, smiali sme sa na chodbách, hádali sa, ale čo je najhlavnejšie, vždy sme tu boli vždy jeden pre druhého. Či o 20:00 alebo 02:30, kedy sa najlepšie posielali poznámky na písomku. Patrí vám obrovské ďakujem za všetko, čo sme prežili.

Za tú najkrajšiu stužkovú, úžasné dozvuky či ozveny, za opekačky, za hádzanie cigariet so slovami: zajtra ti vrátim, za všetky odfotené písomky, za všetky akcie, ktoré skončili s totálnym oknom a neskutočnou opicou. Jednoducho za všetko. Dobré či zlé. Pamätáte na naše prvé stretnutie? Na dohodu, ktorý sme uzavreli : „Začali sme spolu, spolu to aj dokončíme?“ Štyri roky prešli rýchlosťou blesku. Tak veľmi mi budete chýbať, až to nie je možné.

zdroj: unsplash.com

Bývali študenti strednej školy – spomeňte si na to, čo ste prežili. A nikdy, ale naozaj NIKDY nezabudnite na ľudí, s ktorými ste strávili štyri alebo päť rokov svojho života. Ozvite sa im. Niekedy je dobré zaspomínať si a uvedomiť si, čo všetko nám stredná škola dala.

Budúci vysokoškoláci – nestresujte. Nájdete si tam kamarátov. Zažijete kopec zábavy. A hlavne sa riaďte srdcom. Užívajte si každú chvíľu strávenú na škole. Prejdu strašne rýchlo. Viem, že si hovoríte: „Veď sú to až štyri roky.“ Po pravde? Sú to LEN štyri roky. Vyťažte z nich maximum.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife