Odchod milovaného človeka z nášho života je niekedy viac bolestivý ako zlomená ruka alebo porezanie sa. Srdce bolí najviac zo všetkých orgánov a niekedy v ňom nastane tak hlboká diera, že zaplátať ju je nemožné. Ale prečo sa to deje?

Rozchodom, plačom a ťažkým pocitom na hrudi, kvôli milovanej osobe sme si prešli asi všetci, čo kedy niekoho milovali. Spomienky na spoločné chvíle a výlety, správy v telefóne, prevolané minúty a krásne slová, ktoré sa ti vryli do pamäti, ťa teraz ťažia a v každej možnej chvíli sa znova vracajú späť. Pripomínajú ti stratu, bolesť a smútok, ktorý ti ten človek spôsobil.

Ak si milovala celým svojim telom, dušou, očami, ústami aj ušami, vieš, že na človeka, ktorý ti zlomil srdce a odišiel bez slova, sa proste nikdy nedá zabudnúť. Ťažoba na srdci zmizne, zabudneš aj na všetky drobnosti, no keď ho znova uvidíš, spomienky ako si plakala, ako si sa trápila a čo ti urobil, v tele ostanú navždy a riešenie je pritom tak jednoduché.

Rozchod by mal byť úprimný pre oboch. Sadnúť si a povedať, čo sa deje, prečo sa to deje. No mnohokrát dostaneš len správu, že je koniec a nikdy sa nedozvieš prečo. Tvoje myšlienky potom smerujú len k  jednej otázke “prečo?”. Prečo sa so mnou rozišiel? Prečo odišiel a nechal ma samú? Prečo sa zahrával s mojim srdcom?

Tá jedna veta, prečo to urobil, by ti ušetrila mesiace či roky trápenia. Bolieť to bude stále a rovnako silno, pretože láska sa nedá vyliečiť sadrou alebo pofúkaním. Na zlomené srdce je potrebný čas, veľa sily a hlavne vedieť, prečo sa to stalo a že to nebola len tvoja chyba.

Aby bol vzťah vzťahom, musia ho tvoriť dvaja ľudia a tak isto za každú chybu, ktorá sa vo vzťahu stane, sú zodpovední obidvaja. Preto sa neobviňuj. Jednoducho sa pýtaj a bojuj o svoje srdce, aby sa nerozpadlo a mohlo znova milovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.