Po nasledujúcich riadkoch vysmädneš, ale viem presne, čoho sa napiješ. Takže na zdravie…
• 75% Američanov je chronicky dehydrovaných. (platí aj pre polovicu svetovej populácie)
• 37% Američanov má tak oslabený organizmus, že si mýlia smäd s hladom
• Dokonca aj stredná dehydratácia spôsobuje spomalenie metabolizmu o 3%.
• Podľa štúdie vedcov Washingtonskej Univerzity po vypití jedného pohára vody ustúpi bodavá bolesť z hladu takmer o 100%
• Nedostatok vody je na prvom mieste ako spúšťač dennej únavy
Predbežný výskum naznačuje, že 8-10 pohárov vody denne by mohlo výrazne zmierniť bolesť chrbta a kĺbov až u 80% z postihnutých
• Už pri poklese 2% telesnej vody sa môžu dostaviť problémy s krátkodobou pamäťou, problémy so základnou matematikou a ťažkosti s čítaním z monitora počítača alebo aj vytlačenej stránky
Pitie 5 pohárov vody denne znižuje riziko rakoviny hrubého čreva o 45%, a naviac môže znížiť riziko rakoviny prsníka o 79%, a tak isto sa znižuje pravdepodobnosť rakoviny močového mechúra o 50%.
Coca- Cola
• V mnohých štátoch sa Coca-Cola používa na odstránenie krvi z ciest po vážnych autonehodách.
Skús nechať rezeň s rebierkom v miske Coca-Coly. Za dva dni bude preč.
• Na čistenie WC: nalej plechovku Coca-Coly do záchodovej misy a nechaj tohto pomocníka pôsobiť po dobu jednej hodiny, potom jednoducho spláchni a záchod bude čistý. Kyselina citrónová v Cole odstraňuje škvrny zo sklovitého porcelánu.
Alebo potrebuješ odstrániť hrdzavé škvrny z chrómovaných nárazníkov automobilov? Stačí trocha podrhnúť pomocou alobalu namočeného v Coca-Cole. Pomôže ti tiež vyčistiť nečistoty z čelného skla auta.
• Na čistenie korózie z autobatérie: handričku namoč do Coca-Coly a hrdza zmizne do niekoľkých minút.
Ak chceš odstrániť mastnotu z oblečenia: vylej plechovku Coly na mastné časti oblečenia, pridaj prací prostriedok a daj prať ako si zvyknutá. Coca-Cola pomôže uvoľniť mastné škvrny.

Prečo?

Aktívna zložka v Cole je kyselina fosforečná. Bez problémov rozpustí klinec asi za štyri dni. Kyselina fosforečná tiež uvoľňuje vápnik z kostí a je hlavným prispievateľom k zvýšeniu osteoporózy.
Obchodný kamióny ktoré prevážajú jednotlivé zložky Coly musia používať označenie pre nebezpečný materiál.
zdroj: collective-evolution.com, titulná foto: medicalnewstoday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness