Dve ženy ležia majú uhorky na očiach

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Asi každá žena túži po zdravom, hladkom a krásnom vzhľade pokožky. S pribúdajúcim vekom ale vznikajú prvé vrásky, ktorým by sa ale dalo zabrániť. Existujú totiž spôsoby, ako predchádzať starnutiu pleti. Dôležité je začať čo najskôr, ideálne ešte vtedy, keď si mladá a o vráskach sa ti ani len nesníva. 

V tomto článku sa dozvieš o niekoľkých základných veciach, ktoré môžeš robiť pre zachovanie zdravého a mladistvého vzhľadu svojej pokožky. Ak si chceš čo najdlhšie udržať pleť bez vrások, nepodceňuj ich a čo najskôr ich zaraď do svojho bežného života.

Pravidelné čistenie a hydratácia

Pravidelné čistenie a hydratácia sú základ. Svoju tvár by si mala čistiť každý večer, dokonca aj vtedy, ak si nepoužila make-up. Je potrebné ale odstrániť krém, maz a nečistoty, ktoré sa počas dňa nazbierali. Môžeš vyskúšať napríklad dvojfázové čistenie, ktoré patrí k tým najúčinnejším.

Potom by si mala aplikovať hydratačný krém, ktorý dodá tvojej pleti potrebnú výživu. Nezabudni, že hydratácia je kľúčová nielen pre zdravý vzhľad tvojej pokožky, ale aj pre boj proti vzniku vrások.

Stav na správne zložky kozmetiky

Keď už sme spomínali tú hydratáciu, mala by si používať takú kozmetiku, ktorá obsahuje zložky bojujúce proti vzniku vrások. Asi najznámejšou je kyselina hyalurónová, no okrem toho určite neurobíš krok vedľa, ak siahneš po produktoch s retinolom, vitamínom C, peptidmi, ceramidmi, antioxidantmi alebo AHA či BHA kyselinami.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty