unsplash.com

Dala som ti všetko a napriek tomu ti to nestačilo. Bez ohľadu na to, ako som sa usilovala, ty si stále chcel viac. Snažila som sa držať krok s tvojimi konštantnými nárokmi, ale ty si nikdy nebol spokojný.

Všetko, čo sa stalo, je vraj moja vina. Tak veľmi som ťa milovala. Držala som si odstup, aby som sa pokúsila zachrániť náš vzťah, ale ty si nikdy neuznal moje úsilie. Nevidel si to, čo som pre teba robila, ani to, čo všetko som ti dávala. Bral si to ako samozrejmosť.

Foto: unsplash.com Foto: unsplash.com

Kam sme sa to dostali.

Trvalo mi nejaký čas, kým som pochopila, že problém nebol vo mne. On bol totiž v tebe. Skutočnosť, že si neschopný vidieť čo máš pred sebou, je tvoj problém, nie môj. Myslíš, že nájdeš niekoho lepšieho, že tam vonku na teba čaká dievča, ktoré pre teba urobí viac, ako som sa pokúšala ja. Alebo, že ťa bude ľúbiť viac, možno dúfaš, že bude lepšia milenka. Myslíš, že ti to bude stačiť. Áno, na chvíľu určite. Tak ako to bolo so mnou.

Žiješ vo svete fantázie.

Vo vzťahu treba dávať, a až potom brať. Nemôžeš neustále len brať, brať, brať a nedávať nič na oplátku. Nezáleží na tom, či si so mnou, alebo s niekým iným, tak či tak prídeš k rovnakému záveru. Tiež ju to prestane baviť.

Foto: puckermob.com Foto: puckermob.com

Nebol si schopný vážiť si ma, starať sa o mňa, ani milovať ma. Ale život ide ďalej… raz pochopíš, čo strácaš. Ľúbim ťa, no uvedomujem si svoju hodnotu, a je veľká škoda, že ty, osoba ktorá by mala, ju nemôžeš alebo nechceš vidieť.

Hovorí sa, že nevieš, čo máš, kým o to neprídeš. Keď si uvedomíš, že opúšťaš jednu z najlepších vecí, ktorá sa ti kedy stala, bude príliš neskoro. Verím, že vtedy už budem šťastná s niekým iným.

Foto: unsplash.com Foto: unsplash.com

Nikdy si si nemyslel, že by som bola dosť dobrá. Nevidíš moju hodnotu. Odmietaš lásku, ktorú ti ponúkam. Môžem čas tráviť myslením na teba, pýtaním sa prečo ma nemiluješ, trucovať vo vlastnom nešťastí, alebo… môžem trpezlivo čakať na karmu, ktorá si ťa nájde.

Môžem byť trpezlivá a čakať, kým sa moje srdce zahojí. Neprestávam dúfať, že tam vonku, čaká niekto aj na mňa. Niekto, kto nie je ako ty. Bude to niekto, kto mi môže dať všetko, čo som ja dala tebe a čo si ty nebol schopný dať späť. Raz pochopíš, že je to tvoja strata. Nedal si mi nič viac a nič lepšie ako príležitosť nájsť druh lásky, ktorý si zaslúžim. Príležitosť nájsť muža, ktorý mi lásku opätuje a bude ma milovať bezpodmienečne celým srdcom, tak, ako to robím ja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating