Dnes je Medzinárodný deň matiek a možno práve ty patríš medzi tých, ktorí nemali šťastie na dobrú a starostlivú matku. Je naozaj dobré im ďakovať, pretože ak boli/sú  naozaj milujúcimi rodičmi, tak priniesli veľa obetí, aby sa o teba postarali. Mať dobrých, milých a starostlivých rodičov je naozaj veľké šťastie. Ak patríš medzi ľudí, ktorých rodičia milovali a vychovali s láskou, buď im za to vďačná dokonca života, pretože všetci takéto šťastie nemali…

Stocksy_txp86b67730c9u000_Small_805175-800x400 foto: elitedaily

Ak patríš do tej druhej, menej šťastnej, skupiny ľudí a máš z tohto dôvodu zlý deň alebo ťa to trápi už dlhšiu dobu, chcem ti povedať, že to nebola tvoja chyba. Nikto z nás si nevybral do akej rodiny sa narodil.

Nemať milujúcu mamu sa môže zdať ako „handicap“, ale nemusí to tak byť. Snaž sa poučiť z jej chýb. Vďaka nej dobre vieš, čo by si svojmu dieťaťu nikdy neurobila, ako by si ho milovala, čo všetko by si pre neho urobila… Máš jedinečnú šancu byť iná, byť lepšia ako tá, ktorá ťa porodila! Pretože to odkiaľ si neznamená, že budeš rovnaká. Ty sa môžeš správať inak ako tvoja matka, môžeš byť lepším človekom a môžeš byť aj človekom, ktorý lásku rozdáva. Je to len tvoja voľba!

Stocksy_txp5e792dce7ci000_Small_438573-800x400 foto: elitedaily

Ak si už ľúbila dáš mi za pravdu, že láska je krásna vec. Uvedom si, že ak si nebola milovaným dieťaťom, tak skús rozdávať toľko lásky koľko len dokážeš a určite budeš šťastná. Tá láska, ktorú rozdáš prinesie do tvojho života pokoj.

„Láska je tá najmocnejšia sila na zemi, a predsa je to to najjednoduchšie, čo si možno predstaviť.“ [Mahátma Gándhí]

titulné foto: thoughtcatalog

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife