Pravda alebo lož: Poznáš všetky recepty správne?

Recepty sú dokonalé v tom, že sa počas varenia jedla vždy dá niečo vymeniť a nakoniec vznikne kulinárske dielo. Avšak, niektoré ingrediencie sú nenahraditeľné a tradujú sa už od našich „starých materí“. Pokiaľ sa rada zvŕtaš v kuchyni, otestuj sa v našom kvíze a urči, čo je skutočne pravda.

Kapustu do segedínskeho guláša musíš pridať spolu s cukrom.

Pravda alebo lož: Poznáš všetky recepty správne? Instagram/marekpavala
Správne! Nesprávne!

Segedínsky guláš je tradičný pokrm a aj keď sa ho ľudia snažia všelijako vylepšovať, kapusta v ňom by zaručene mala byť kyslá.

Šošovicovú polievku osolíš až ku koncu varenia.

Správne! Nesprávne!

Najlepšia šošovicová polievka je vtedy, keď ju osolíš až ku koncu varenia. Aby šošovica zbytočne nezostala tuhá a tvrdá.

Stratené vajce sa robí najlepšie na panvici.

Pravda alebo lož: Poznáš všetky recepty správne? Instagram/fit_recepty_cz
Správne! Nesprávne!

Pokiaľ chceš spraviť perfektné stratené vajce, musíš vedieť, že sa robí pomocou naberačky a vriacej vody. Žiadnej panvice.

Do palacinkového cesta ide hladká múka.

Správne! Nesprávne!

Každý si robí palacinky po svojom, no do základného receptu ide určite hladká múka.

Do bazalkového pesta patrí koriander.

Pravda alebo lož: Poznáš všetky recepty správne? Instagram/svasniprojidlo
Správne! Nesprávne!

Na chutné bazalkové pesto potrebuješ bazalku, píniové oriešky, cesnak, parmezán, olivový olej a štipku citrónovej šťavy.

Sedliacka omeleta je spojenie vajec a zemiakov.

Správne! Nesprávne!

Do sedliackej omelety sa dávajú hlavne uvarené zemiaky a vajíčka. Čo si ešte k tomu pridáš, je na tebe. Napríklad klobása sa určite zíde.

Bešamel sa robí z masla a polohrubej múky.

Pravda alebo lož: Poznáš všetky recepty správne? Instagram/palomacolas
Správne! Nesprávne!

Pravý bešamel, napríklad na lazane, sa robí z masla a hladkej múky, kam sa ešte pridá mlieko a parmezán.

Pravda alebo lož: Vieš, čo patrí do fenomenálnych receptov "starej matere"?
MŇAMÓZNY VÝSLEDOK!
Tvoj výsledok je priam úžasný. Je vidieť, že sa v kuchyni len tak zvŕtaš a pri varení a pečení ti nič nerobí problém. Mamina a babina by na teba boli hrdé.
SUPER PRÁCA!
Aj keď si urobila nejaké chybičky, tvoj výsledok je skvelý. Recepty a varenie či pečenie ti určite nerobia žiadne problémy.
ČO JE KUCHYŇA?
Varenie asi nie je tvoja silná stránka. Je vidieť, že ti tieto jednoduché recepty robili problémy. Zrejme si radšej obed objednáš, ako navaríš. Alebo ti jedlo pripravuje partner?

Správna gazdiná by mala vedieť, ako sa postarať nielen o seba, ale aj o domácnosť a prázdne žalúdky. Preto je skvelé vedieť niektoré recepty naspäť, ak by si nemala po ruke internet. Ak si ale náhodou nevedela, čo do ktorého receptu patrí, nezúfaj, aspoň si sa naučila niečo nové.

A pokiaľ ťa náš kvíz bavil, skús aj TENTO, v ktorom sa zase dozvieš, či poznáš všetky triky v domácnosti. Niektoré „zlepšováky“ ti určite zachránia život a hodiny čistenia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy