Pracovný vs. osobný život

Pracovný vs. osobný život. Odveká otázka, ako ich máš od seba oddeliť bez toho, aby to nemalo vplyv na jednu alebo druhú sféru? Niekto možno dokonca hovorí, že sa to vôbec nedá, no to vôbec nie je pravda. Iba musíš podniknúť niekoľko krokov, ktoré ti teraz zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

Ako oddeliť pracovný a osobný život?

Urč si hranice

Urč si pravidlá pre svoj pracovný a osobný život. Rozhodni sa, kedy sa budeš venovať práci a kedy zase sebe, rodine, partnerovi a zábave. Za tieto hranice určite nesiahaj a rešpektuj ich, aby sa to nezvrtlo. Ak máš pevné hranice, budeš sa cítiť viac kontrolovaná a menej vystresovaná.

Proste sa vo voľnom čase sústreď na seba a vzťahy navôkol a pracovný čas využívaj výlučne na prácu. Veď tak by to aj malo byť.

Žena pri chatovaní s mužom
zdroj: Pexels/Anna Shvets

Daj si detox od technológií

Hoci možno počas týždňa musíš mať zapnutý telefón či počítač a neustále byť v strehu, cez víkend máš možno voľno. Práve počas týchto 48 hodín všetkých tvojich blízkych informuj, že si vypínaš telefón. Len tak pre istotu, aby sa nebáli, že sa ti nevedia dovolať. Potom si teda vypni telefón, počítač a nepozeraj ani telku. Skús relaxovať.

Počas leta sa môžeš napríklad celý deň opaľovať na záhrade, alebo s rodičmi usporiadajte grilovačku. Alebo spolu choďte na výlet či celodennú túru. Prípadne si len tak čítaj alebo proste si sprav čas pre seba. Sprav si beauty rutinu, self care a daj si dlhý kúpeľ. Potom tak nebudeš mať potrebu porušovať hranice.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News