Pracovný vs. osobný život

Odlož telefón

Určite si sa dostala do situácie, kedy si pracovala a naraz ti zavibroval telefón. Hoci si si možno povedala, že ťa to nezaujíma, neskôr si aj tak do toho mobilu pozrela a danému človeku odpísala. Tak toto sa pokús odbúrať.

Pracovný vs. osobný život
zdroj: Unsplash/Dane Deaner

Keď si v práci, proste sa máš sústrediť na prácu. Za to ťa predsa platia. Ak teda nemáš v popise aj telefón, proste ho odlož do tašky. Daj si režim nerušiť alebo si ho proste len jednoducho vypni. Aby ťa nikto „neotravoval“, nepísal ti, nevolal a nikde neoznačoval.

Ak ale je telefón tvojou nevyhnutnou pomôckou pri práci, skús ho používať naozaj len na robotu. Prípadne si celkom vypni prijímanie správ, daj si napríklad režim nerušiť.

Komunikuj s kolegami

A keď začneš byť v práci menej aktívna na sociálnych sieťach, konečne začneš byť spoločenská. Možno zrazu zistíš, akí sú tvoji kolegovia a že to sú vlastne super ľudia. Budeš sa o nich zaujímať, čo ťa s nimi spojí. A možno vďaka tomu si s nimi začneš rozumieť a nájdeš si nových priateľov. Už nebudeš taká odstrkovaná, ako možno doposiaľ.

Pracovný vs. osobný život
zdroj: Unsplash/Maxim Ilyahov

Zvládanie vyváženia pracovného a osobného života je možno dlhodobejší proces a vyžaduje si trpezlivosť. Dôležité je nájsť tie správne hranice pre seba, aby si sa cítila šťastná, spokojná a naplnená nielen vo svojej kariére, ale aj v osobnom živote.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News