Photo by Andrea Piacquadio from Pexels & Photo by Gustavo Fring from Pexels

Internet je zdroj skvelých nápadov, no občas však aj úplných bizarností. Nevyhne sa tomu ani beauty scéna. Niekedy sa vďaka sociálnym sieťam dozvieš veci, ktoré ti pri starostlivosti o pleť a telo neskutočne pomôžu, no inokedy je lepšie virálne trendy radšej neskúšať. 

A práve na tie, ktoré by si doma praktikovať radšej nemala sa pozrela odborníčka Nayamka z kanála The Golden Rx, ktorú internetový svet považuje za guru krásnej pleti.

Po tom, čo nedávno hĺbkovo vysvetlila, prečo je skvelé čistiť pleť olejovou metódou, zmenila večernú rutinu mnohým ženám. Za pozretie stojí aj video, v ktorom vysvetľuje, prečo sú niektoré beauty trendy pre našu pleť naozaj škodlivé.

Ako prvé zmienila zlupovacie masky. Ak si ich už niekedy skúšala, dobre vieš, že dať ich dole z tváre chce občas poriadne zaťať zuby. Okrem toho, že väčšina z nich obsahuje zložky, ktoré môžu dráždiť a vysušovať pokožku, spolu s nečistotami si však odstraňuješ aj jemné chĺpky, ktoré majú na tvári ochrannú úlohu.

Tým dávaš možnosť vzniku zápalu. Navyše ubližovať takto pokožke, ktorá ostáva ešte dlho začervenaná nemá zmysel. Rovnaký účinok čistenia sa dá dosiahnuť aj inými spôsobmi. Aké to sú? A ktoré trendy by si ešte mala vyradiť?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty