Snáď neexistuje žiadna beauty maniačka, ktorá v poslednej dobe na internete nezaznamenala virálne videá a odporúčania na čistenie pleti olejom. Touto metódou vraj z pleti ľahko vytiahneš všetky nečistoty, čierne bodky a pokožku budeš mať krásne hebkú a žiarivú.

Aj keď je čistenie olejovými produktmi známe už dlhšie a je súčasťou takzvaného dvojfázového čistenia, len máloktorá žena si na to nájde čas. Pre dokonalú starostlivosť by si mala začať svoje čistenie pleti práve produktom na olejovej báze (to môže byť napr. čistiaci gél, ktorý obsahuje okrem iného aj nejaký olej) a potom pokračovať čističom, ktorý olejovú zložku neobsahuje.

Virálne sa však teraz stali videá, ktoré ukazujú na to, čo všetko dokážeš z pleti odstrániť, ak si pleť budeš 15-20 minúť masírovať iba pomocou čistého pleťového oleja. Po niekoľkých minútach začneš vidiť na rukách všetko, čo z tvojej pleti ide von, ako napríklad upchaté biele póry, ale aj čierne bodky, ktoré vyjdú celé. Táto metóda je vhodná pre každú pleť, no odporúčame si vybrať olej, ktorý je vhodný na tvoj typ pokožky.

Tu si môžeš pozrieť video od skincare odborníčky, z kanála The Golden Rx, ktorá túto metódu vysvetľuje, a nižšie aj videá, ktoré jej slová potvrdzujú. Tak čo, vyskúšaš olejové čistenie aj ty?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.