Žena upravuje svojej kamoške vlasy

Aj keď ste vy dve možno nerozlučné, sú určité veci, ktoré si ani tvoja single kamoška nechce vypočuť. Predsa len, je to jej život a možno sa trápi kvôli tomu, že je sama. Ty jej len jatríš rany a aj keď to myslíš dobre, nevedomky jej tak ešte viac ubližuješ. Mala by si si preto dávať pozor na to, čo hovoríš. 

Týchto 10 vecí by si jej radšej nemala hovoriť alebo sa jej na to pýtať. Predídeš tak nepríjemnostiam a aj možnému trapasu.

Kedy sa už konečne usadíš?

To by asi aj ona sama rada vedela. Stále žijeme v spoločnosti, v ktorej sa predpokladá, že žena pred tridsiatkou už bude vydatá, bude mať deti a ideálne aj nejakú kariéru. Nie vždy to tak ale bude musieť byť. Čo keď ona po deťoch netúži a radšej by išla na cestu okolo sveta? Nesnaž sa v nej vzbudzovať dojem, že rodina je to jediné, čo musí mať a keď ju nemá, niečo s ňou nie je v poriadku.

Single žena sa drží za hlavu
zdroj: Pexels/Mihai Constantin

Ako to, že si stále single?

Ako, ako, ako? No, jednoducho. V tejto otázke sa môže ukrývať veľa výčitiek, najmä ak ju vyslovíš nesprávnym tónom. Preto sa jej snaž vyhýbať.

Mala by si sa o seba viac starať.

Hovorí sa, že sebavedomá a upravená žena pritiahne pozornosť viacerých mužov, no týmto jej môžeš dať najavo, že nie je dosť dobrá alebo pekná. A to určite nechceš.

Netikajú ti už biologické hodiny?

Veľmi nevhodná otázka, aj keď ste si možno blízke. Je každého osobná vec, ako to cíti v súvislosti s deťmi. Dnes nie je nič výnimočné, že ženy po deťoch netúžia. Ona ich ale možno veľmi chce a dobre si uvedomuje, že ich teraz nemôže mať. Tvoja otázka jej preto môže spôsobiť bolesť a nepríjemné pocity.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife