Šoubiznis
Instagram/tvmarkizaofficial/tvjoj

Poznáš naše známe tváre a nie je ti cudzí ani slovenský šoubiznis? Slovensko sa môže pýšiť rôznymi talentovanými hercami, športovcami, umelcami, influencermi a inými ľuďmi, ktorí niečo dosiahli. No vyznáš sa v slovenskom šoubiznise na jednotku? V našom kvíze si to môžeš overiť.

Ako sa volá žena na obrázku, ktorá vyhrala 1. ročník SuperStar?

Slovenský šoubiznis Instagram/novycasprezeny
Správne! Nesprávne!

V roku 2005 sa víťazkou 1. ročníka súťaže Slovensko hľadá SuperStar stala práve Katarína Koščová. Aktuálne má 42 rokov.

Ako sa volá herec, ktorý v seriáli Profesionáli stvárňuje Karola Húrku?

Slovenský šoubiznis Instagram/tvjoj
Správne! Nesprávne!

Lukáš Latinák stvárňoval mnoho postáv, no zviditeľnil sa najmä v seriáli Profesionáli, kde stvárňoval Karola Húrku. Tento herec sa objavil v rôznych filmoch či televíznych reláciách, ako napríklad Partička, Hodinový manžel, Vo štvorici po Slovensku a ďalšie.

V Búrlivom víne hral postavu Ivana Dolinského. Vieš ako sa v skutočnosti volá tento herec?

Slovenský šoubiznis Instagram/tvmarkizaofficial
Správne! Nesprávne!

Ivana Dolinského stvárňoval Emil Horváth, ktorý je slovenský herec, režisér a divadelný pedagóg. V Búrlivom víne si zahrali aj iné zvučné mená, ako napríklad Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová a mnoho ďalších.

Ktorá influencerka má dcéru Aminu?

Správne! Nesprávne!

Influencerka a bývalá účastníčka reality šou Farma, Lucia "Lula" Almaksus, má spolu s manželom Adnanom dcéru Aminu, ktorá sa narodila 10. októbra 2023.

Ako sa volá hokejista, ktorý je na obrázku a zároveň je brankárom na MS 2024?

slovenský šoubiznis Instagram/g0l13_m0ntg3
Správne! Nesprávne!

Samuel Hlavaj je 22-ročný slovenský hokejový brankár, ktorého aktuálne môžeš pravidelne vídať na MS v hokeji 2024.

Len prednedávnom ohlásila rozchod. Vieš, ako sa volá influencerka na obrázku?

Mikela Vlček Instagram/olyakhomichmakeup
Správne! Nesprávne!

Michaela "Mikela" Vlček patrí medzi známe influencerky slovenského šoubiznisu. Jedným z dôvodov rozvodu s manželom Miroslavom má byť aj to, že sa už dlhšie vo vzťahu necítila šťastná a sama sebou.

Poznáš skutočné meno herca, ktorý v seriáli Dunaj, k vašim službám stvárňuje Michala?

Peter Pecha Instagram/tvmarkizaofficial
Správne! Nesprávne!

Michal sa v seriáli Dunaj, k vašim službám zamiloval do Alenky ešte v období, kedy bol seminarista. Napokon sa ale kvôli láske k nej nedal vysvätiť za kňaza.

Poznáš slovenský šoubiznis naozaj dobre? Uhádni mená týchto celebrít
VYNIKAJÚCE!
Slovenský šoubiznis ti vôbec nie je cudzí a doslova ním žiješ. Pravidelne sleduješ nielen kariéry známych tvárí, ale aj ich súkromné životy. Teda aspoň tú časť, do ktorej púšťajú svojich fanúšikov prostredníctvom sociálnych sietí.
SUPER!
Niektoré celebrity poznáš naozaj skvelo, o iných nemáš až také dobré vedomosti. No práve vďaka tomuto kvízu si sa určite priučila čosi viac. Nuž, každá informácia navyše sa zíde a v budúcnosti ju možno niekde zúročíš.
NEVADÍ!
Slovenský šoubiznis ti nie je až taký blízky, ale to vôbec nevadí. Zrejme sa vyznáš v niečom inom. Skús vyplniť náš kvíz o vynálezoch alebo slovenských či zahraničných piesňach. Možno dopadneš oveľa lepšie a budeš na seba hrdá.

Tak čo, vyznáš sa v slovenskom šoubiznise? Zarazili ťa niektoré otázky v našom kvíze alebo si naopak uhádla úplne všetko?

Máš rada aj dobový seriál Dunaj, k vašim službám, ktorý sa spomínal aj v tomto kvíze? Otestuj sa TU a zisti, čo všetko o ňom vieš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy