Unsplash/Julia Caesar

Existuje niekoľko typov ľudí, veď je nás predsa približne sedem miliárd, takže áno, jestvuje tu istá rôznorodosť. A čo tým chceme naznačiť je, že sú ľudia, ktorých, ale že absolútne nezaujíma, kto si čo o nich myslí, vždy robia len to, čo oni uznajú za vhodné.

Proste nasledujú svoje presvedčenie, vášeň, ktorú nosia vo svojom srdci. A sú ľudia, ktorým záleží na tom, aby do bodky naplnili očakávania spoločnosti. Myslíš si, že to napokon ľutujú? Ktorá cesta je správna? Ako by sme mali fungovať? Pocitovo alebo rozumovo?

Najlepšie azda bude, ak si položíš najprv otázku, ako je to s tebou. Ľutuješ svoje rozhodnutia? Nech si si odpovedala akokoľvek, mala by si vedieť, že väčšina z náš žije životom plným chýb, ktoré ľutujeme. Bez ohľadu na to, ako to môže pôsobiť navonok, nikto nie je dokonalý. Ale! Teraz pozorne čítaj, ak reaguješ na všetky svoje zlyhania, veľa tým stratíš a zmeškáš tým i veľa príležitostí. Vieš čo bude najlepšie, keď urobíš? Premeň to na cenné ponaučenie, tak sa posunieš vpred.

Ak je práve kritika od iných to, čo ti bráni žiť naplno, vymaž to, zbav sa toho. To je to posledné, čo potrebujeme počúvať, „čo som mohla urobiť, keď …“ Minulosť nejde zmeniť, dá sa z nej len ponaučiť. Ty tu nie si od toho, aby si len existovala, ty si tu od toho, aby si žila.

Totižto tento celý článok je v podstate o tom. Ak náhodou patríš k tej skupine, ktorá nedokáže vziať svoj život do vlastných rúk na 100 percent, na chvíľku sa zastav a ešte raz si polož otázku: takto chceš stráviť zbytok svojej existencie? Jasné, ovplyvňuje nás aj strach, obavy z toho, čo si o nás myslia ostatní, bojíme sa toho, že nás budú súdiť a kritizovať, ale žijú vari oni nás život? Nie, nežijú. Využi to, že si tu, využi všetky šance, ktoré sa ti hádžu pod nohy. Raz si za to poďakuješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife