pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Hej dievča, áno TY, teraz sa posaď a poviem ti niečo veľmi dôležité. Dnes, tak isto ako aj včera a pred rokom sa neustále snažíš stretávať sa s priateľmi, s ktorými robíš to čo chcú oni, prispôsobuješ sa im a potláčaš to, čo chceš v skutočnosti robiť ty. Hovoríš si : „Veď nie som sebecká, tak prečo by som nemohla robiť to, čo chcú oni ?“ Odpoveď je: „Pretože to JA nechcem.

Povedz si dosť a uvedom si jednu vec. Nie si sebecká, ak chceš, aby bolo niečo občas podľa teba. Či chceš alebo nie musíš byť v dnešnom svete tzv: pozitívny sebec. Čo znamená, že budeš robiť to, čo chceš aj ty, nie len to, čo chcú robiť tvoji priatelia a okolie.

pexels.com

Bojíš sa, že ich stratíš ? To ti verím, veď sú to „best friends“ nie ? Poviem ti jedno: nemusíš sa o to báť, kto má byť v tvojom živote, tak v ňom aj bude. Môžeš s tvojimi kamarátmi chodiť na všetky možné párty, do kín alebo trebárs s nimi hrať aj človeče nehnevaj sa, ale ak v tvojom živote byť nemajú, tak nebudú.

Možno je to drsné, ale v hĺbke duše vieš, že mám pravdu. Ak sa len malilinko musíš meniť kvôli nim, robiť veci, ktoré by si nespravila a ktoré robíš, pretože to robia oni,  tak nemajú v tvojom živote miesto.  Buď to zistíš teraz alebo neskôr, ale jedného dňa to zistíš.

Preto si povedz DOSŤ a nájdi si priateľov, pri ktorých nemusíš byť nikým iným, iba tou úžasnou osobou, akou si teraz.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife